Rektör Karahocagil: “Amacımız aşkınan çalışan yorulmaz ritmini yakalamak”

 Ahi Evran Üniversitesi’nde 2023 yılı akademik başarı ödülleri sahiplerini buldu

 Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek: “Üniversitemiz bugün gençlik döneminin zirvesinde, 18 yaşında”

Demirel Ailesi'nin acı kaybı Demirel Ailesi'nin acı kaybı

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından 20 Mart 2024 tarihinde geçtiğimiz yıl yaptıkları akademik çalışmaların değerlendirilmesi sonucu dereceye giren öğretim üyeleri ile elamanlarına ödül ve belgelerinin takdim edildiği “2023 Yılı Akademik Başarı Ödül Töreni” gerçekleştirildi.

Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali, Güneş, Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ve Prof. Dr. Musa Özata, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter, akademik ve idari birimlerimizin yöneticileri, çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı.

Ödül töreninde “Genç Bilim İnsanı Ödülleri”, “Bilim Teşvik Ödülleri” ve “Özel Ödüller” başlıkları altında 8 kategoride ödüller takdim edildi. Ayrıca yakın zamanda akademik yükselme ve ataması yapılan öğretim üyelerimize Biniş Giyme Töreni de düzenlendi.

“ÜNİVERSİTEMİZ BUGÜN GENÇLİK DÖNEMİNİN ZİRVESİNDE, 18 YAŞINDA”

Törende ilk konuşmayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek yaptı. Şimşek, bugün Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kuruluşunun 18. Yılı da olduğunu belirterek gençlik döneminin zirvesini yaşadıklarını söyledi.

Daha sonra ödül töreni hakkında bilgiler veren Rektör Yardımcısı Şimşek, akademik ödüllerin bir önceki yılda yapılan bilimsel çalışmaları kapsadığını geleneksel hale gelen bu ödüllere gelecek yıllarda daha fazla katılım beklediklerini iletti.

Şimşek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“2023 yılı Akademik Başarı Ödüllerine bu yıl toplamda 54 başvuru yapılmıştır. Bu başvurulardan 6’sı özel ödül, 36’sı Bilim Teşvik Ödülü, 12’si Genç Bilim İnsanı ödül kategorisine olmuştur. Bu manada ödül komitesinde görev alan değerli hocalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bugünkü törenin düzenlenmesinde büyük katkısı olan Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimize teşekkür ediyorum. Son olarak ödül alan ve 2024 yılında atanan hocalarımızı tebrik ediyorum.”

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil kürsüye geldi. Karahocagil sözlerine Gazze’de 5 ayı aşkın bir süredir insanlık dışı katliamlar yapan katil İsrail terör devletini lanetleyerek başladı.

Rektör Karahocagil, “Ahiliğin İzinde Mükemmele Yolculuk” mottosuyla, EFQM modelini uygulayan üniversitemizin temel paydaşlarına yönelik tanıma/takdir/ödül ve paydaş bağlılığı sağlama kriterleri kapsamında yapılan bu törenlerin “marifet iltifata tabidir” sözü gereğince çalışanların başarılarını teşvik etmek amaçlı yapıldığını dile getirdi.

AMACIMIZ “AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ” RİTMİNİ YAKALAMAK

Amaçlarının bir ekip olarak çıktıkları yolda rutinleri yaparken “aşkınan çalışan yorulmaz” ritmini yakalamak, birlikte yürümek ve kurumu başarıdan başarıya taşımak olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Akademik başarı ödüllerine başvuru yapan ve ödüle hak kazanan akademisyenleri tebrik etti.

Karahocagil ayrıca çıktıkları bu yolda amaçlarının iyi insan yetiştiren bir okul bir ocak bir ekol olmak olduğunu sözlerine ekledi.

Son olarak “iman varsa imkân vardır” diyen Rektör Karahocagil, EKGS Koordinatörlüğüne ve AGDO başkan ve üyelerine ve akademik jüri heyetine organizasyon için teşekkür etti.

“Genç Bilim İnsanı Ödülleri”, “Bilim Teşvik Ödülleri” ve “Özel Ödüller” başlıkları altında 8 kategoride verilen ödülleri Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil takdim etti. (HABER MERKEZİ)