Hükümetten maaşlarına seyyanen zam bekleyen emekliler bu umutlarını bir başka bahara ertelerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu bankalarından maaş alan emeklilere verilen promosyonların aldıkları maaşlara göre 8-12 bin liraya çıkartılacağını açıklaması, Kırşehir’deki emeklileri tatmin etmese de başvuru gününü beklemeye başladılar.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Kayseri'de yaptığı mitingde emeklilerle ilgili bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu bankalarının emekli promosyonlarını aylığa göre 8-12 bin lira arasında belirlendiğini duyurdu.

                Kırşehir'de emekli maaşıyla geçinmekte zorlanan vatandaşlar gözünü kamu banklarının dışındaki özel bankalara çevirdi. Kamu bankalarının halen en yüksek 5 bin TL olan promosyon tutarlarının 8-12 bin liraya çıkarılması, özel sektör bankaları da harekete geçireceği ve emeklilere  ödenen promosyon rakamlarını yeniden belirlemesi bekleniyor.

Otobüs firmalarından  fiyatlara bayram zammı! Otobüs firmalarından fiyatlara bayram zammı!

PROMOSYON GÜNCELLEME BAŞVURULARI BAŞLIYOR

                Öte yandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu bankalarının emekli promosyonları güncellemeleri başvurularını 25 Mart Pazartesi gününden itibaren almaya başlanacağını açıkladı.

Işıkhan "28 Mart itibarıyla emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatmış olacak" dedi.  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)