Kırşehir’deki esnaflar aylardır yaşanan ekonomik sıkıntı ve artan pahalılık nedeniyle halkın alım gücünün düştüğü için Kurban Bayramı’nda bekledikleri oranda satış yapamadıklarını söylediler.

Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Şehrimizdeki mağazalardan ve alışveriş merkezlerinden faaliyet gösteren esnaflar Kurban Bayramı’nda bekledikleri oranda satışı yapamadıklarını vurguladılar.

Satışların düşmesinin halkın alım gücünün düşmesine ve kurban almasına bağlayan Ahi esnafları, “Çünkü insanların alım gücü düştü. Ceplerinde para yok. Kredi kartlarıyla ihtiyaçlarını gideriyorlar. Yani insanların parası ve geliri olmayınca biz de doğal olarak satış yapamıyoruz. Bizler indirim yapmamıza rağmen alış-veriş yerine kurban almayı tercih ettiğini görüyoruz. Bayramda doğru dürüst satış yapamadığımız için biz de aldığımız ürünlerin karşılığında verdiğimiz çekleri ve kart ödemelerimizi nasıl yapacağımızı düşünmeye başladık” diye konuştular.

Muhabir: AYHAN CEYLAN