Ömrünü ve varlığını Ahiliğe ve esnaf teşkilatlarına vakfetmiş, Türkiye'de Ahilik kavramını ve Kırşehir'le ilgisini Esnaf ve tüccar teşkilatlarına, devlet büyüklerine, siyasetçilere ve tüm dünyaya tanıtarak Ahiliğin merkezinin Kırşehir olduğunu, Ahi Evran'ın Kırşehir'de yerleşip teşkilatlandığını, türbesinin Kırşehir'de olduğunu Türkiye gündemine ve zihinlere nakşetmiş, Kırşehir'e önemli bir ekonomik, sosyal ve kültürel kazançlar sağlayacak Ahilik törenleri gibi, Ahilik trenleri gibi Ahilik Haftası’nın Türkiye genelinde hatta uluslararası boyutta kutlanmasına öncülük eden Kırşehir’in “Ahi Babası” Mustafa Karagüllü’yü 5 yıl önce kaybetmiştik.

Ekonomik güven endeksi mayısta aylık bazda yüzde 1,4 arttı Ekonomik güven endeksi mayısta aylık bazda yüzde 1,4 arttı

Kırşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni kuran ve 50 yıldan fazla bir süre her iki kurumun da başkanlığını yapan, Ahilik Esnaf Bayramı ve Haftası’nın kutlanmasına öncülük eden Mustafa Karagüllü, 17 Mayıs 2018 tarihinde aramızda ayrılmış ve 18 Mayıs 2018 tarihinde Kümbetaltı Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

“Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü’yü rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun. (HABER: ÇİĞDEM SÖNMEZ)