Ahilik kültürüne ilişkin çalışmalarıyla tanınan, Kırşehirimizin yetiştirdiği değerli insan “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü vefatının 5. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Mustafa Karagüllü’nün Kümbetaltı Mezarlığında bulunan kabri başındaki programa Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, esnaf odası başkanları, ailesi ve sevenleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar okunarak Karagüllü’nün mezarına karanfil bırakıldı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk burada yaptığı açıklamada, “Ahi Baba şehrimizin ve esnaf teşkilatımızın en önemli değerlerinden biridir. Kırşehir için bir ekoldür. 35 yıl yanında başkan vekilliği yaptım. Birlik ve beraberlik içinde Kırşehir’e hizmetler verdik. Altının kıymetini sarraf bilir. Ahi Babanın da kıymetini en iyi esnaflarımız bilir. Esnaflarımız onun hatırasını yaşatacaktır. Mekânı cennet olsun.” dedi.

Karagüllü için Ahi Evran Camiinde mevlit okutularak lokum dağıtıldı. (HABER MERKEZİ)

Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da yapımı tamamlanan kadın kooperatifi binasını inceledi Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da yapımı tamamlanan kadın kooperatifi binasını inceledi