1-7 Mart "Deprem Haftası" faaliyetleri kapsamında Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü MEB AKUB Birimi, İSG Birimi ve Sivil Savunma Hizmetleri Birimi koordinesinde Afet ve Acil Durum Eğitimi ve Tatbikatı yapıldı.

Atatürk Ortaokulu ve Özel Kırşehir OSB Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan tatbikatlarda, senaryo gereği depreme sınıflarda yakalanan öğrenci ve öğretmenler çök-kapan-tutun uygulamasını yaptı.

Depremin ardından öğrenci ve öğretmenler okuldan tahliye edildi. Deprem anında okulda mahsur kalan personelin sedyeye bağlanarak halatlar yardımıyla indirilmesi de cansız mankenle gerçekleştirildi.

Düzenlenen tatbikatlara Vali Yardımcısı Alper Balcı, İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Uğur Olgun, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaya katıldı.

İzmir’de yaşıyor,  gönlü hala köyünde… İzmir’de yaşıyor, gönlü hala köyünde…

Okullarda yapılan tatbikatlarda AFAD, 112 Ambulans, UMKE ve İtfaiye ekipleri de yer aldı. Düzenlenen tatbikatlarda ilgili birimler olası bir afet ve acil duruma hazırlık yaparken, başta öğrenciler olmak üzere toplumda afet ve deprem bilincini oluşturmak amaçlanıyor. (HABER MERKEZİ)