Kırşehir'de kendilerini yatırım danışmanı olarak tanıtan ve sosyal medya siteleri üzerinden verdikleri ilanlar ile vatandaşların sosyal medya hesaplarını ele geçirerek dolandırıcılık yapan 9 şüpheli yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Kırşehir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce sahte sosyal medya ve websiteleri üzerinden Yatırım Kazancı Vaadiyle yapılan " Ben kazandım, Sizde kazanmak ister misiniz? " içerikli metinlerle sahte banka dekontları paylaşan, mağdurlarını sahte FOREX sitelerine yönlendirerek milyonlarca lira haksız kazanç sağlayan, Nitelikli Dolandırıcılık eyleminde bulunduğu tespit edilen 9 şahısa yönelik, Kırşehir merkezli (Mersin, Yalova, Batman) 3 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla şebekeyi tespit etti. Şüphelilerin M.D, A.K, M.M, M.A.A, M.Y, S.B., H.K, V.S, ve Ş.O  olduğunu tespit eden ekipler, şüphelileri yakalamak ve suçun delillerini elde etmek amacıyla teknik ve fiziki takip başlattı. Ekipler, şüphelilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenleyerek 9 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada cep telefonu, banka kartı, sim kart ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Düzensiz göçmen operasyonunda 2 tutuklama Düzensiz göçmen operasyonunda 2 tutuklama

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheli M.D, A.K, M.M, M.A.A, M.Y, S.B. tutuklanırken, 3 şüpheli H.K, V.S, Ş.O adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)