2015 yılından bu yana kalite çalışmalarını bağlılık ve kararlılıkla sürdüren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ), kalite çalışmalarında yeni bir döneme adım atmaya hazırlanıyor.

Ahi Evran Üniversitesi 2-6 Ekim tarihleri arasında, Türkiye Kalite Derneği (KALDER) dış değerlendirme ekibini ağırlayacak ve Avrupa Mükemmeliyet Modeli (EFQM) kapsamında Üstün Performans Yetkinlik Değerlendirmesine ev sahipliği yapacak.

FARKLI PAYDAŞLARLA ODAK GRUP GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

                Değerlendirme kapsamda, üniversite üst yönetimi, idari ve akademik birim yöneticileri, öğrenciler, akademik personel, idari personel, mezunlar, iş ve yönetişim paydaşları ile odak grup görüşmeleri gerçekleştirilecek.

Ayrıca 2022 yılında Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Verimlilik Ödüllerinde kamu kategorisinde ödüle layık görülen Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi (BKYS) ve eğitimde yeterlilik temelli kalite güvencesi hedefi için geliştirilen AYDEP programı tanıtım toplantıları yapılacak.

ÜNİVERSİTENİN KALİTE YAKLAŞIMI VE KARARLILIĞI

Kalite Koordinatörlüğü EFQM 5 Yıldız  Ödülünü Teşekkür Töreni ile kutladı Kalite Koordinatörlüğü EFQM 5 Yıldız Ödülünü Teşekkür Töreni ile kutladı

                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yükseköğretim kalite güvence sistemini temel alırken, ulusal ve uluslararası kalite yönetim standartlarına uyum sağlama konusunda yoğun çaba gösteriyor. Ayrıca, sürekli iyileştirme ve yenilikçilik değerlerini benimseyerek kalite yönetim modellerini geliştirme ve uygulama konusunda öncü bir rol üstleniyor. Eğitim sektörünün ve iş dünyasının en önde gelen kurumsal mükemmeliyet modellerinden biri olan EFQM Modeli de bu hedeflere ulaşma açısından büyük bir fırsat sunuyor. 

DEĞERLENDİRME ÖNCESİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

                Üniversitenin Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ve bünyesinde faaliyet gösteren EFQM Mükemmellik Komitesi, yaklaşık bir yıldır EFQM modelinin kurum içinde yayılımı ve saha ziyareti hazırlık çalışmaları konusunda yoğun bir çalışma yürüttü. Bu süreçte farklı birimlerinde görev yapan öğrenci, akademisyen ve idari personelin desteği, kurum çalışanları ve öğrencilerin mükemmeliyeti hedefleyen kararlılığını da yansıtıyor. Değerlendirme sonuçlarının Üniversite kurumsal mükemmeliyet yolculuğunu hızlandırma ve yükseköğretimde rekabetçi bir konuma yükselme hedefine önemli bir katkı sunması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)