Geçtiğimiz günlerde Keskin’de otobüs çarpması nedeniyle çocuğun hayatını kaybetmesi ilçede gerginliği artırdı. Abdal Aşireti karayolunu kapatıp isyan etti.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Keskin’de bir çocuğa otobüs çarpmış ve çocuk hayatını kaybetmişti. Kırşehir ile birlikte Abdal Aşireti, 'Artık yeter' diyerek sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirmişlerdi.

Daha önce de aynı yerde ölümcül kazaların yaşanmış olması ve ilçe sakinlerinin daha önceden bölgeye bariyer ve üst geçit taleplerini dile getirmiş olması tansiyonu yükseltti. Bariyer ve üst geçit yapılması için daha kaç çocuk ölmesi gerekiyor diyen Keskin ilçesinde ikamet eden Abdal Aşireti, Kayseri yolunu keserek sorunlarını dile getirdiler. Kırşehir'den de abdallar destek amaçlı bölgeye giderek acılarını paylaştı.

'BİR TEK ARABADAN İNDİĞİMİZİ HATIRLIYORUM' 'BİR TEK ARABADAN İNDİĞİMİZİ HATIRLIYORUM'

Henüz 9 yaşında hayatını kaybeden Batuhan Ersan’ın annesi çocuğuna otobüs çarpan yerde ağıt yaktı. Annenin feryadı yürekleri dağlarken, yetkililerin sessiz kalması vicdanları yaraladı. Kaza olan bölgede daha öncede ölümlü kazaların olduğunu belirten vatandaşlar “Bin defa buraya bariyer ve üst geçit istedik sesimizi duyuramadık, bize yol kesmekten başka çare bırakmadılar! Buraya üst geçit yapılması için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor” diye feryat ettiler.

Yolu trafiğe kapatan abdallar, yolda oturma eylemi gerçekleştirdi. Polislerin sakinleştirmesi sonucu yol yeniden trafiğe açıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)