Kırşehir’de 23 Nisan kutlama programı belli oldu Kırşehir’de 23 Nisan kutlama programı belli oldu

Kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kırşehir'de büyük hayal kırıklığı yaşayan emeklilerin bayram ikramiyelerinin 3 bin liraya yükseltilmesine yönelik düzenlemeyi de içeren yasayla, bir günlük adli para cezasında sınır arttı.
Kanunun Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla, Kırşehir'de büyük hayal kırıklığına uğrayan emekliler bayram ikramiyelerini Ramazan ve Kurban bayramında 3'er bin lira olarak alacak.
1 HAZİRAN'DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK DÜZENLEMELER
Kanunun; hükmün açıklanmasının geri bırakılması, adli para cezalarında artış, istinaf istemi ve temyiz sürelerinde değişiklik ile İcra ve İflas Kanunu düzenlemelerin de yer aldığı 17 maddesi 1 Haziran'dan itibaren yürürlüğe girecek. 
Adalet Bakanlığı bünyesinde OHAL'de geçici bir süreliğine kurulan Tazminat Komisyonu da Kanun'a göre 1 Haziran'dan itibaren kalıcı hale getirilecek. Makul sürede yargılanma hakkının ihlali iddialarıyla ilgili manevi tazminat taleplerini de Tazminat Komisyonu karara bağlayacak. Yapılan müracaatlar hakkında 9 ay içinde karar verilecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)