Ücretli çalışan sayısı temmuzda yıllık bazda yüzde 4,4 arttı Ücretli çalışan sayısı temmuzda yıllık bazda yüzde 4,4 arttı

Sosyal medyada ücretsiz olan 65 üstü toplu taşımanın artık ücretli olacağı gündeme gelmişti. Sosyal medya üzerinden 65 üstü vatandaşların ücretsiz olarak kullandığı toplu taşımaların artık ücretli olacağı iddia edilmişti.

Büyük tepki toplayan o iddiaya Kırşehir'de bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar da tepki göstermişti. Kırşehir'de toplu taşımaları ücretsiz kullanan 65 üstü vatandaşlar, "Bizler emekli maaşlarıyla zor geçinen insanlarız. Bir tek toplu taşımaya ücret ödemiyoruz. Onlara da göz diktiler" diye sitem ettiler. 

Tepkiler sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medyada yayılan iddiaları yalanlayarak açıklamalarda bulundu. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, "65 yaş üstüne toplu taşıma ücretli olacak" iddialarını yalanlayarak, "Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma imkanlarından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmeleri için gereken desteği sürdüreceğiz" diyerek ücretsiz ulaşım hakkının devam edeceğini belirtti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)