Viranşehir, Silifke maçı yarın saat 15.00’da Ahi Stadyumu’nda oynanacak…

3’üncü Lige çıkacak son

takım Yarın belli oluyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi 2’nci grupta yer alan ve topladığı 24 puanla Ligi 7’nci sırada tamamlayan Viranşehir Belediyespor ile 7’nci grupta topladığı 32 puanla Ligi 2’nci sırada bitiren Silifke Belediyespor, yarın Kırşehir’de 3’üncü Lige çıkma final karşılaşmasında karşı karşıya gelecek. Ahi Stadyumunda oynanacak olan karşılaşma saat 15.00’te başlayacak.

TFF’nin depremden dolayı 3’üncü Futbol Ligi’ne daha fazla takımın yer almasını sağlamasının ardından depremden etkilenen şehirlerde yer alan takımlara 3’üncü Lig şansı doğdu. BAL’da sezonun tamamlanmasının ardından çeyrek finalde Gaziantepgücü’nü 4-0 yenen Silifke Belediyespor ile Dersimspor’u uzatmalar sonucunda 2-0 mağlup eden Viranşehir Belediyespor, yarı finale yükseldi.

Yarı finalde de Viranşehir Belediyespor, Siverek Belediyespor’u 2-0 yenerek ilk finale çıkan takım olurken, Anamur Belediyespor’u tek golle geçen Silifke Belediyespor ise finale adını yazdıran ikinci ve son takım oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kırşehir olarak belirlenen final maçı yarın Ahi Stadyumunda oynanacak. Karşılaşma saat 15.00’da başlayacak. Karşılaşmayı kazanan takım 3’üncü Futbol Ligi’ne yükselecek.

BAŞKAN EKİNCİ: 35 YILLIK ÖZLEMİ BİTİRMEK İSTİYORUZ

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Kayseri’deki Play-Off maçlarında başarılı sonuçlar alarak finale kalmayı başaran Viranşehir Belediyespor teknik heyeti ve futbolcuları kutladı.

Viranşehir Belediyespor’un daha iyi yerlerde olabilmesi için maddi ve manevi olarak her türlü desteği sunduklarını belirterek, “35 yıldır özlemini çektiğimiz 3. Lig hedefimize son 90 dakika kaldı. İnşallah Silifke ile oynayacağımız maçı da kazanıp 35 yıllık özlemimizi bitirmek istiyoruz. Teknik heyet ile futbolcularımıza güveniyoruz, bizler her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kendilerine şimdiden Silifke maçında başarılar diliyorum” dedi.

Viranşehir Teknik Direktörü Seyithan Özdaş da, Siverek Belediyespor karşısında iyi mücadele ettiklerini ve aldıkları galibiyetle fianle yükselmelerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Aldıkları galibiyetten dolayı futbolcularını kutlayan Özdaş, “İnşallah final maçımızı da kazanıp Viranşehir’in 35 yıllık 3. Lig hasretini bitireceğiz” dedi.

Nevşehir'de özel sporcular, yüzme yarışlarında mücadele etti Nevşehir'de özel sporcular, yüzme yarışlarında mücadele etti

Viranşehir Teknik Direktörü Seyithan Özdaş, kendilerine her türlü desteği sunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye de teşekkür etti.

(HABER MERKEZİ)