Başkan Ekicioğlu: “Söz verdiğimiz bir projemizi daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

 

GSB yurtlarına kayıtlar yarın sona erecek GSB yurtlarına kayıtlar yarın sona erecek

29 Ekim Gündüz Bakımevi İçin ÖğrenciMüracaatları 18 Ağustos’ta sona eriyor

 

Kırşehir Merkez ilçe sınırlarında mahalle sakinlerinin yürüme mesafesinde çocuklarını emanet edebileceği, 29 Ekim Gündüz Bakımevi için 14 Ağustos’ta başlayan öğrenci başvuruları 18 Ağustos 2023 Cuma günü (bugün) sona eriyor.

22 Ağustos 2023 Salı günü saat 14:00’te yapılan başvurular arasından kura çekimi gerçekleştirilecek.

Merkez ilçe sınırlarında mahalle sakinlerinin yürüme mesafesinde çocuklarını emanet edebilecekleri, 29 Ekim Gündüz Bakımevi başvurularının 14 Ağustos’ta başladığını ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlk Gündüz Bakımevimizi Yenice Mahallesi Mehmet Çetin Bozkurt Caddesi No:7 Kırşehir adresinde (Tel: 0386-212 12 40) hizmete hazır hale getirdik. Binamız iç tefrişatı, peyzaj alanları ve oyun alanları ile birlikte 4 sınıfta 60 çocuğa hizmet verecek.

“Kırşehir Belediyesi olarak bölgede atıl olarak bulunan taşınmazı ve etrafının peyzajını tamamlayarak, söz verdiğimiz bir projemizi daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“29 Ekim Gündüz Bakımevi için öğrenci başvuruları 14-18 Ağustos 2023 tarihleri arasında alınacak ve yapılan başvurulardan sonra 22 Ağustos 2023 Salı günü saat 14:00’da kura çekimi gerçekleştirilecek.

“Biz, Kırşehir Belediyesi olarak, hemşehrilerimizin hangi alanda hangi hizmete ihtiyacı varsa projeler üretiyor ve bunu da Kırşehirli halkımızla paylaşıyoruz. Amacımız daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kırşehir’de yaşayan tüm kesimlerle birlikte Kırşehir’e hizmet etmektir. Gündüz Bakımevi Projelerimizi ihtiyaca göre başka mahallelerimizde de gerçekleştirerek halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. 29 Ekim Gündüz Bakımevi Kırşehir’imize hayırlı olsun.” dedi.(HABER MERKEZİ)