YİĞİT AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ YİĞİT AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ

Kırşehir Huzurevi’nin 2008-2011 yılları arasında 3 yıldır kurucu müdürlüğünü yapan Hüsamettin Ekim vefat etti.

Mucur ilçemize bağlı Geycek köyünde dünyaya gelen ve lise öğrenimi Mucur Lisesi ile Kırşehir İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Hüsamettin Ekim Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirerek Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nde memuriyete başladı. 1978-1981 yılları arasında burada çalıştıktan sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne geçerek burada 1994-1997 yılları arasında müdür yardımcılığı görevini yürüttü.

Şehrimizde kurulu bulunan Petlas Lastik Fabrikası’nda personel müdürü olarak 9 Aralık 1997-31 Aralık 1999 tarihlerinde görev yaptı. Kırşehir Huzurevi’nde üç yıl müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrıldı.

Neşet Ertaş’ın vefat etmeden önce sazını verdiği Hüsamettin Ekim bir süredir bir rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da tedavi görüyordu. Bu sabaha karşı 70 yaşında hayata gözlerini yuman Hüsamettin Ekim 4 çocuk babasıydı.

Ekim cenazesi yarın Kırşehir Ahi Evran Camii’nde kılınacak namazın ardından baba ocağı Mucur ilçemize bağlı Geycek köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

“Kırşehir Çiğdem” olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)