Kırşehir’in ilk suni çim sahalarından 2 No’lu futbol sahasının içler acısı hali görenleri üzerken, yıllardır bakım yapılması beklenmekte.

2 NO’LU SAHA, İÇLER ACISI DURUMDA!

KIRŞEHİR Ahi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan 2 No’lu Sentetik sahasında bakımsızlıktan resmen çürümeye yüz tutmuş durumda.

2 No’lu futbol sahanın ceza sahası ve penaltı noktası yamalanmış, sahanın kenarı ise resmen toprak bağlamış durumda…

Bu sahada maç yapan futbolcuların her an sakatlanabileceğini belirten spor kamuoyu bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü göreve davet etti.

Yıllardır amatör küme ve alt yapı müsabakalarının oynandığı 2 No’lu sahaya bir an önce bakım yapılması ve Kırşehir gençlerin futbol oynamasına elverişli hale getirilmesi gerekiyor.

Gençlik Spor Bakanlığı’nın dünyalar kadar para harcadığı 2 No’lu sahanın bir an önce yenilenmesi veya bakıma alınmasını isteyen amatör takımlar dertli mi dertli.

Kırşehir’de görev yapan antrenörlerin ortak yaptıkları açıklamada, bu sahanın uzun süredir bu şekilde kaldığını, hiç kimsenin ilgilenmediğini söylerken, “Ayıptır günahtır. 2 No’lu saha yıllardır amatör takımların hizmetinde, biraz bakımla bu saha tekrar eski haline dönebilir. Olmuyorsa yeniden yapılabilir. Birçok ilde sahaların çok iyi durumdayken, Kırşehir’deki bu saha neden bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş durumda. Yetkililer bir an önce sahalarının bakımını yapıp, futbol oynamaya elverişli hale getirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, sahaların olmaması, Kırşehir’de futbolun bitme noktasına geleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’de geçmiş yıllarda 40’e yakın amatör kulüp bulunurken, bugün 7-8 takımın bulunmasının da bu sahipsizlikten kaynaklandığını belirten spor kamuoyu, bu konuda gerekli çalışmaların zaman geçirilmeden yapılması için Vali H. Mete Buhara ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’i göreve davet ettiler.  

Kırşehirspor, PFDK’ya sevk edildi Kırşehirspor, PFDK’ya sevk edildi

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)