Türkiye’nin en huzurlu illerinden birisi olan Kırşehir’de son günlerde insanlar gece yarısı gürültülü patırtılı çöp toplayan motosiklet sürücülerinden ve işlek caddelerdeki kavga ve küfürlerden huzursuz olmaya başladı.

         Kırşehir’de gece geç vakitlere kadar şehir içinde çöp toplayan vatandaşların gürültülü, hatta bağırıp çağırarak, hatta küfrederek motosiklet kullanmaları vatandaşları oldukça rahatsız ediyor.

         Gazetemize gelerek bu konudaki şikâyetlerini dile getiren bir gurup vatandaş, “Biz kimsenin ekmek kazanmasına karşı değiliz. Ancak özellikle gece saatlerinde çöp toplarken çok hızlı ve tehlikeli motosiklet kullanmalarına karşıyız. Hızlı ve tehlikeli motosiklet kullananları uyarıyoruz, biz tepki alıyoruz. Bu konuda Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri neden bunları uyarıp gereğini yapmıyorlar? Eğer bunlar bu şekilde gürültülü ve tehlikeli motosiklet kullanmaya devam ederlerse nahoş olayların olması kaçınılmaz olacaktır. Kırşehir’e yeni atanan Emniyet Müdürümüzün bu konuda gerekli tedbirleri alarak bizleri rahatlatacağına inanıyoruz” diye konuştular.

CANLI HAY­VAN PA­ZA­RI BU­GÜN­DEN İTİBAREN AÇIK OLA­CAK... CANLI HAY­VAN PA­ZA­RI BU­GÜN­DEN İTİBAREN AÇIK OLA­CAK...

         Bu arada yaz mevsimi dolayısıyla büyük yoğunluğun yaşandığı Terme Caddesi başta olmak üzere bazı cadde ve sokaklarda son günlerde istenmeyen nahoş olayların olması dikkat çekiyor. Halkın artan kavga ve yaralamalı olaylar nedeniyle tedirgin oldukları bildirilirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün şehir merkezinde işlek olan cadde ve sokaklarda denetimlerini arttırmaları istendi.  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Ayhan Ceylan