Boztepe Kaymakamı Hamza Erdem:

 “19 Mayıs’ı milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz”

Boztepe Kaymakamı Hamza Erdem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Erdem mesajında şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanımızın dört bir yanı işgal altında iken milli mücadele ateşini yakmak için Samsun'a çıktığı ve milletimizin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü 19 Mayıs 1919 gününün yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşunun ilk adımıdır. Bu önemli adımla “İstiklal Meşalesi” Amasya, Erzurum ve Sivas’tan geçerek tüm vatana yayılmış; nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüş ve bu mücadele zaferle sonuçlanmıştır.

Rektör Karahocagil’den ilçelerde bir dizi ziyaret Rektör Karahocagil’den ilçelerde bir dizi ziyaret

“Ulu Önder Atatürk'ün, “Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” diye seslendiği sevgili gençler, sizler milletimizin ve Türkiye'mizin umudusunuz. Bütün kalbimle inanıyorum ki; sizler birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donanmış gençler olarak ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaksınız. Bu kapsamda sizlerin en iyi şekilde yetişmesi devlet olarak en önemli amaçlarımızdandır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs ATATÜRK’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez