Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, çocukların okul öncesi eğitime ulaşmasında büyük ihtiyaç duyulan ve göreve gelirken verdiği “14 mahalleye, 14 kreş” sözünü gerçekleştirmekte kararlı olduklarını söyledi.

Kervansaray Mahallesi’nde temelini atılan ve yer teslimini yapılan kreş ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz gibi “her mahalleye bir kreş” noktasında Âşıkpaşa Mezarlığı’nın üst kısmı, Kervansaray Mahallesi’ndeki Kreşimizin temelini attık ve yer teslimini yaptık. Müteahhit firma da demir bağlamaya başladı. Biz, verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Ve bundan sonra da “14 Mahalleye 14 Kreş” sözümüzden hareketle önümüzdeki günlerde de diğer mahallelerimizdeki Kreşlerin attığımızda Kırşehir kamuoyu ile paylaşacağız. Yapılaşmanın az olduğu mahallelerde, Kreş konusunda, bu bir ihtiyaçtı ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak söz verdiğimiz bu ihtiyaçları karşılayacağız. Çünkü, çocuklarımızın okul öncesi eğitime ulaşmasında geride kalan bir altyapı vardı ve biz bu açığı “14 Mahalleye 14 Kreş” yaparak kapatacağız. Kreşimiz şimdiden Mahallemize ve Kırşehir’e hayırlı olsun.” (HABER MERKEZİ)

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Editör: Ayhan Ceylan