Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği'nde 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla AK Parti Kırşehir İl Teşkilatı'nın katkılarıyla mevlit programı düzenlendi.

Mevlit programına, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve şehit aileleri katıldı. Programda şehitler için dualar edildi.

Mevlit programında konuşan Başkan Mutlu Kılıçaslan, Bağımsızlığımız ve hürriyetimiz için tereddüt dahi etmeden canını veren şehitlerimiz ve gazilerimiz, milletimizin her daim hafızasında ve yüreğindeki yerini korumaktadır. Bağımsızlık, milletimiz için her zaman her şeyin üzerindedir. Kurtuluş mücadelemizden bugüne bağımsızlığı, hürriyeti, vatan toprağı ve bayrağı için şehit olmayı göze alan bir millet olarak şehitlerimize olan saygımız da sonsuzdur. Bugün aynı ülkede, aynı coğrafyada hürce yaşayabilmemiz; yine şehit ve gazilerimizin fedakârca verdikleri mücadele sonucundadır" dedi.

"AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ YAŞATMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ"

FATMA DURAK VEFAT ETTİ FATMA DURAK VEFAT ETTİ

Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için mevlit programında bir araya gelindiğini söyleyen Başkan Kılıçaslan, "Bu topraklar dün Malazgirte, Çanakkale’de, Kurtuluş Mücadelesi ile memleketin dört bir tarafındaki isimsiz kahramanlara ev sahipliği yaparken; bugün de terör örgütü ve onun destekcilerine yurt içinde ve yurt dışında düşmana karşı, memleketini savunurken şehit olan vatan evlatlarına borçludur.
Halis bir niyetle her zaman şehitlerimizin anılarını, isimlerini yaşatmak için çaba gösteriyoruz.
14-20 Nisan Şehitler Haftasında bu aidiyeti unutmamak ve aziz şehitlerimizi anmak üzere mevlüt programında bir araya geldik. 
Bu anlamlı günde ve daima şehit ailelerimizden manevi desteğini esirgemeyen AK Parti İl Başkanımız Sayın Seher Ünsal ve tüm parti yönetimine, dualarında şehitlerimizi ve kıymetli ailelerini unutmayan herkese teşekkürü borç biliriz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)