Kırşehirspor’un hocası Ahmet Duman,

Aksarayspor özel maçını değerlendirdi:

 

“Zorlu lig

öncesi

kendimizi

test ettik”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı gruptaki temsilcimiz Kırşehirspor’un Teknik Direktörü Ahmet Duman, deprem nedeniyle ara verilen ve bu hafta oynanacak maçlarla tekrar start alacak olan 2’nci Lig maçları öncesi 68Aksaray Belediyespor karşısında kendilerini Pazar günü kendi sahasında oynayacakları Bucaspor maçı öncesi test etmeimkânı bulduklarını söyledi.

68Aksaray Belediyespor ile Ahi Stadyumundaçok yararlı bir maç oynadıklarını kaydeden Ahmet Duman, komşuAksarayspor’aşampiyonluk yolunda başarılar dilerken, “Deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tanrahmet, geride kalanlara da sabır diliyorum. Ülkemiz, insanımız büyüklüğünü ortaya koydu. Bubirlik ve beraberliği fazlasıyla gösterdik. Neticede Aksaray Belediyespor ile bir dostluk maçıgerçekleştirdik. Cumartesi günü hazırlık maçında karşılaştığımız güçlü rakibimiz karşısında kendimizi lig öncesi test ettik. İyi bir hazırlık maçı oldu. Aksaray’a ve Aksaray Belediyesporcamiasına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pazar günü Ahi Stadı’nda ağırlaşacakları Bucaspor maçının kendileri açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Ahmet Duman, “Maalesef ülkemiz büyük depreme maruz kaldığı için yaklaşık bir aydır lige ara verildi. Grubumuzda deprem nedeniyle Diyarbekirspor ile Adıyamanspor takımları ligten çekilmek zorunda kaldı. Biz de bu arayı çok iyi değerlendirmeye gayret ettik. Ama yaşanan felaketin büyük olması, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesi hepimizi derinden sarstığı için takım olarak hepimizin morali çok bozuk. Tabi hayat devam ediyor. Öyle veya böyle önümüze bakmamız gerekiyor. Bir aylık bir aradan sonra önümüzde oldukça zorlu bir lig maçı olan Bucaspor karşılaşması var. Bucaspor maçına en iyi şekilde hazırlanıp Pazar günü taraftarlarımıza galibiyet armağan etmek istiyoruz” dedi.

Yeşil-beyazlı ekibimiz Pazar günü oynayacakları Bucaspor maçı öncesi çalışmalarına bugün yapacağı iodmanla devam edecek. Yarın da taktik ağırlıklı çift kale maçıyla da Bucaspor maçının provasını yapacak.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maç programı belli oldu! Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maç programı belli oldu!

Kırşehirspor 23 maçta topladığı 25 puanla 12’nci sırada yer alırken, rakip Bucaspor ise 23 maçta 45 puan topladı ve lider Kocaelispor’un 6 puan gerisinde 2. sırada yer alıyor.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)