Kırşehirspor yenilgisi Karadeniz ekibinde sıkıntıya yol açtı!

 Zonguldakspor’un

hocası istifa etti

Altıok, “Faaliyetlerimiz devam edecek” Altıok, “Faaliyetlerimiz devam edecek”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un hafta sonu deplasmanda 2-0 mağlup ettiği Zonguldakspor’un Teknik Direktörü Şenol Demir istifa etti.

Zonguldakspor’da teknik direktör Şenol Demir görevini bıraktı. Zonguldaklı teknik direktör, Cumartesi günü 2-0 yenilgiyle sonuçlanan Kırşehirspor maçının ardından istifasını yönetime sundu.

Şenol hoca, sosyal medya hesabından istifasına dair yaptığı açıklamada, “Kırşehir maçı sonrası yönetim ile konuşarak görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Bugüne kadar beraber çalışmaktan keyif aldığım ve çok önemli başarılara imza attığımız kulübümüzün başkanı Salih Demir, AŞ Başkanı Hakan Hürfikir'e ve sürekli yanımda olan Şükrü Öztürk, Adil Dilaver ve diğer yöneticilerime çok teşekkür ederim. Devam etmek istediler ancak çok sevdiğim ve gönül verdiğim kulübümün önünü açmak için bu kararı aldım” dedi.

Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok büyük, değerli Zonguldak halkına ve taraftarlarımıza bilhassa tribün liderleri Zeki, Miraç, Taner ve Bora kardeşlerime, basın mensuplarına ve özellikle Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan ve İl Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş'a sonsuz teşekkür ediyorum.Bu şehir, bu camia çok daha üst liglere yakışır. Çok şükür ben daha önce olduğu gibi küme hattında aldığım takımı 3. Ligden 2.Lige çıkarma başarısını gösterdim. Ayrıldım yine zor günlerde göreve geri geldim ve şuana kadar üzerime düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Sonuç itibariyle bütün alacaklarımdan feragat ederek alnı ak, başı dik olarak geldiğim görevimi yaptım. Şimdi de başım dik olarak görevimden ayrılıyorum. Bu asla pes etmek değil. Sevdiğim ailem olan kulübümün önünü açmak içindir. Bir gün yine başarılarda buluşmak üzere. Allaha emanet olun.”

Öte yandan, Şenol Demir'in istifasıyla boşalan koltuğa, atletik performans antrenörü aynı zamanda yardımcı antrenör Barış Şeref geçecek. Şeref, Çarşamba günü Antalya deplasmanında Serik Belediyespor'la oynanacak maçta takımın başında olacak.(HABER: SALİH HANÇER)