Yurtdışından Kaman’a gelen gurbetçi genç, euro bozdurduktan sonra paralarını taşıyamadığından dolayı yetkililerden 500'lük ve 1000'lik TL banknot bastırmalarını istedi.

Avusturya'dan Kırşehir'e tatil için gelen gurbetçi genç, avro bozdurduktan sonra ağırlık yapan TL banknotları nedeniyle zorlandıklarını belirterek 500'lük ve 1000'lik TL banknot basmaları için yetkililere seslendi.

Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 17 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 17 Eylül 2023 güncel çeyrek altın fiyatları

Kaman'a tatil için gelen gurbetçi genç, şehrin yerel televizyonuna açıklamalarda bulundu.Türk Lirasının döviz karşısında değer kaybetmesi nedeniyle artan enflasyon sonucu Türkiye'deki vatandaşlar hayat pahalılığından şikayet ederken gurbetçi genç, çok fazla para taşımaktan şikayet ederek , “Fıtık mı olalım'' ifadelerini kullandı.

Buradan sorumlu kimse ona sesleniyorum diyen genç, ''Yani bize de yazık günah ; 100 avro, 200 avro bozduruyoruz. İnanın, sigara paketini mi taşıyalım, telefonu mu taşıyalım. Para çok ağırlık yapıyor. Lütfen rica ediyorum 500'lük ya da 1000'lik banknot çıkarmalarını istiyorum. Gerçekten yazık bel fıtığı mı olalım ya.Taşıyamıyoruz, çok ağır geliyor. 100 avro bozdur 3 bin lira para yapıyor. Yani bize de yazık günah.Taşıyamıyoruz böyle kalıyoruz'' ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)