Bartın’da maden ocağında patlama

 YÜREĞİMİZ YANDI

Bartın Amasra'da bir maden ocağında dün akşam saatlerinde meydana gelen grizu patlamasında 41 (gazetemizin baskıya girdiği saatlerde) işçinin can vermesi ülkemizi ve Kırşehirimizi adeta yasa bürüdü. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde dün saat 18.15 sıralarında bir patlama meydana geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “EN KÜÇÜK MAĞDURİYETE İZİN VERMEYECEK, AİLELERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Kırşehir'de DEAŞ operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Kırşehir'de DEAŞ operasyonunda 2 şüpheli yakalandı

Bartın Amasra’da grizu patlamasının ardından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bartın'ımızda meydana gelen maden kazası sonrası derhal başlatılan çalışmalar birçok kuruluşumuzun ve sahadaki bakanlarımızın katılımıyla, aralıksız şekilde sürmektedir. Kaybettiğimiz madenci kardeşlerimizin aileleri, evlatları emanetlerimizdir. Can kayıplarını telafi edemesek de, vefat eden kardeşlerimizi geri getiremesek de en küçük mağduriyete dahi izin vermeyecek, ailelerimize sahip çıkacağız. Adli makamlarımız canımızı, ciğerimizi yakan bu elim hadiseyi tüm boyutlarıyla soruşturacak, en ufak bir ihmali dahi karşılıksız bırakmayacaktır. Ben de birazdan Bartın’a doğru yola çıkacak ve tüm çalışmalara yerinde vaziyet edeceğim." ifadelerini kullandı.

Bu arada Kırşehir il yöneticileri de madencilerimizin hayatını kaybetmelerinden duydukları üzüntüyü dile getiren bir mesajı attılar.

Vali Mete Buhara sosyal medya hesabında “Bartın Amasra’da maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da yayınladığı mesajda, “Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlama sonucu göçük altında mahsur kalan işçilerimizin sağ salim kurtarılmalarını temenni ediyor, yaralanan işçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” derken, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da sosyal medya hesabında, “YÜREĞİMİZ YANDI. ACIMIZ BÜYÜK. TTK Amasra İşletmesi’ndeki meydana gelen patlamada hayatını kaybeden tüm işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)