Kırşehir’de kimi ev sahibi konutlarını ücretsiz depremzedelere

tahsis ediyor, kimisi de kiralarını arttırmanın çabası içinde!

 

EMARDA BÜYÜK YOĞUNLUK! YAŞARSAN 45 GÜN SONRA EMAR ÇEKTİREBİLİRSİN!.. EMARDA BÜYÜK YOĞUNLUK! YAŞARSAN 45 GÜN SONRA EMAR ÇEKTİREBİLİRSİN!..

YOK BÖYLE BİR VİCDANSIZLIK!

          Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından Kırşehir’de binlerce hayırsever, depremzedeler için seferber olurken, bazı vicdansızlar da yok değil.

          Kırşehir’de hayırseverlerin büyük kısmı boş bulunan konutlarını depremzedelere hiçbir ücret almadan tahsis edip, eşyalarını temin etme yoluna giderken, bir kısmının da 1.500-2.500 lira arasında olan konut kiralarını iki katına çıkardıkları iddia ediliyor.

          Kırşehir’e gönderilen depremzedelerin boş dairelere ve devletin tahsis ettiği yurt ve misafirhanelere yerleştirilmelerinin ardından pek çok vicdansızın da kiracılarına kira fiyatlarını arttırmaları için talepte bulundukları bildiriliyor.

          Bu durumu öğrenen Kırşehir halkı vicdansız ev sahiplerine tepki göstererek, “10 ilimiz yerle bir olmuş, binlerce insanımız ailesini, yakınlarını, evini, barkını kaybetmiş büyük bir çöküş içine girmiş, yurdundan baba ocağından kopup Kırşehir’e gelmiş. Bu insanlara evini, barkını, yuvasını açmış, adeta seferber olan yüzlerce Kırşehirli var. Bırakın kira almayı, evi dayayıp döşemek için eşya temin etmeye çalışanları görüyoruz. Bu hemşehrilerimize yaptıkları hayır ve katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Diğer yandan gözünü para ve mal hırsı bürümüş, evini yüksek fiyatla kiraya vermek için çalışanlar var. Hatta içinde eski kiracısı olanlara da kira fiyatlarını arttırmak için baskı yapanlar var. Bu nasıl vicdansızlıktır böyle” diye konuştular.  (HABER: BEYHAN BALLI)