1. Amatör Küme’de her hafta lider değişiyor, şampiyonluk yarışı adeta nefesleri kesiyor…

 

Yok böyle bir şampiyonluk yarışı!

KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 9’uncu haftada oynanan 4 karşılaşmayla devam edilirken, geçtiğimiz hafta liderliğini kaybeden Cevizspor, bu hafta liderliğini tekrar alırken, Gençlikspor, Yabanlıspor haftayı galibiyetlerle kapattı.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 9’uncu hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan 4 karşılaşmayla tamamlandı. Ligin 9’uncu haftasında oynanan 4 karşılaşmada fileler 21 kez ağlarla buluştu.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 9’uncu haftasında sonucu en çok merakla beklenen maçında iki şampiyonluk mücadelesi veren takım Yeşil Kamanspor ile Gençlikspor karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 4-1’lik farklı bir skorla kazanan Gençlikspor, bu sezon ki 6’ncı galibiyetini elde ederek puanını 20 yapıp haftayı 2’nci sırada tamamladı. Kendi sahasında almış olduğu farklı yenilgi sonrası Yeşil Kamanspor, 19 puanda kalarak 9’uncu hafta sonunda lider olduğu amatör kümede 4’üncü sıraya kadar geriledi.

9’uncu haftanın Cumartesi günkü 2’nci karşılaşmasında ise Çiçekdağı Belediyespor sahasında 40 Şehirgücüspor’u konuk etti.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Atakspor’u farklı skorla geçen Çiçekdağı Belediyespor, sahasındaki maçta 40 Şehirgücüspor’u da 6-0’lık skorla geçerek üst üste 2’nci toplamda 4’üncü galibiyetini alarak puanını 12 yaptı. 

Ligde son haftalardaki başarısız sonuçların ardından 40 Şehirgücüspor, ligdeki 6’ncı yenilgisini alarak 9 puanda kalıp 9’uncu haftayı 6’ncı sırada tamamladı.

9’uncu haftasının Pazar günü oynanan maçlarında ise geçtiğimiz hafta deplasmanda Kaman Cevizspor’u yenerek şampiyonluk iddiasını devam ettiren Yabanlıspor, Bağbaşı Tesislerinde oynanan maçta Atakspor engelini 9-0’lık skorla geçerek puanını 19 yapıp zirveyle olan farkını 2’ye indirerek haftayı 3’üncü sırada bitirdi. Atakspor ise henüz puanı yok ve ligin son sırasında yer alıyor.

9’uncu haftanın kapanış maçında ligde şampiyonluk mücadelesi veren Kaman Cevizspor ile zirvenin uzağında kalan Yedigülspor karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta evinde Yabanlıspor’a 2-1’lik skorla mağlup olup zirve yarışında ağır bir yara alıp liderlikten olan Cevizspor, Kamanspor’un kendi sahasında Gençlikspor’a 4 golle kaybetmesinin ardından deplasmanda Yedigülspor’u son dakika golüyle geçen Cevizspor puanını 21 yaparak liderliğini sürdürdü.

Yedigülspor ise bu sonucun ardından ligdeki 7 mağlubiyetini alıp 6 puanda kalıp 9’uncu haftayı 7’nci sırada kapattı.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 10’uncu haftada Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla devam edilecek.

Ligin 10’uncu haftasında Yedigülspor-Yeşil Kamanspor, 40 Şehirgücüspor-Yabanlıspor, Kaman Cevizspor-Atakspor, Gençlikspor-Çiçekdağı Belediyespor karşı karşıya gelecek.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)