Kırşehir Vali Yardımcısının başkanlığını yaptığı, Kırşehir İl Özel İdaresinde gerçekleştirilen KÖYDES seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Zengin, rakiplerine yine tarihi bir fark attı.

31 Mart mahalli idareler seçiminde İl Genel Meclisi’nde CHP 9, AK Parti 7 ve MHP de 3 sandalye elde etmişti. AK Parti ve MHP'nin ittifak yapmasıyla birlikte AK Partili Bülent Ozan İl Genel Meclis Başkanı seçilmişti.

İl Özel İdaresinde bir diğer önemli seçim de KÖYDES (Köylerin alt yapısının desteklenmesi projesi) oldu. Merkeze bağlı köy muhtarlarının oyunu kullandığı seçimde CHP'den Yılmaz Zengin ve İsmet Akpınar, AK Parti'den ise Emrah Doğan aday oldu.

Böylece CHP 2, AK Parti ise 1 adayla seçime gitti. 2 oy hakkı bulunan Merkeze bağlı köy 53 muhtarlarından 50'si Yılmaz Zengin, 29'u ise Emrah Doğan dedi. 21 muhtar ise İsmet Akpınar'a oy verdi. KÖYDES yönetimine ayrıca 2 de muhtar seçildi. Buna göre 37 oy alan Yağmurlu Büyükoba Köyü Muhtarı Mikail Demir ile 27 oy alan Körpınar Köyü Muhtarı Hasan Pınar KÖYDES yönetimine seçilen muhtarlar oldu.

Yerel seçimde de İl Genel Meclisi'nde CHP'nin büyük oy farkı attığı bunun da 1. sıra adayının Yılmaz Zengin isminin büyük etkin olduğu vatandaşlar arasında sıkça ifade edilmişti. Yine bu seçimde de 53 muhtarın 50'sinin oyunu alan Zengin, köylere hizmet götürmede encümen üyesi olarak büyük rol alacak.

“Kırşehir Çiğdem” olarak Yılmaz Zengin'e ve KÖYDES projesinde yer alan diğer üyelere başarılar dileriz. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

1.Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği sona erdi 1.Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği sona erdi