Başkan Ünsal: "Tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bırakmıştır" Başkan Ünsal: "Tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bırakmıştır"

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, gelecek yıl yapılacak yerel seçimlerde Kırşehir’de oy kullanmak isteyen seçmenlere çağrıda bulunarak ikametgâhlarını 1 Ekim 2023 tarihine kadar mutlaka Kırşehir’e aldırmaları gerektiğini açıkladı.   

Yürürlükteki mevzuat gereği, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde sorumlu olunan seçim bölgesinde yaşayan vatandaşların oy kullanması için ikametgâhlarını yaşadıkları ile aldırmaları gerektiğine dikkat çeken Başkan Ekicioğlu, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketinden etkilenen 11 kentimizde yaşayan vatandaşlarımız ilimiz de dahil Türkiye’nin dört bir yanındaki kentlerimize yerleşmek zorunda kalmıştı. Deprem ya da başka sebeplerle farklı bir adreste yaşayan ve henüz adres bildirmeyen seçmenlerin oy kullanabilmesi için 1 Ekim 2023 tarihine kadar adres bildirimi yapmaları demokrasimiz ve geleceğimiz için de önemli. Bu nedenle Kırşehir’de yaşayan, ancak ikametgâhları başka illerde olan vatandaşlarımızın seçme ve seçilme hakkını kullanabilmeleri için ikametgâhlarını Kırşehir’e taşımaları gerekiyor. Böylece hem seçimlerde oy kullanabileceklerdir, hem de Belediyelerin İller Bankası’ndan nüfusa göre aldıkları paylar da bu rakama göre güncellenecektir” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: İlknur öncü