Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun vaadleri arasında Yenice Mahallesi’ne kazandırılan Kültür Evi tamamlandı ve bugün yapılacak bir törenle hizmete açılacak.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kültür Evlerinin kent yaşamı için çok önemli olduğuna dikkati çekerek, 6.500 m2’lik alan içerisine yapılan Yenice Kültür Evi’nin  mahalle halkına önemli hizmetler vereceğini söyledi.

Yenice Kültür Evi’nde başvuruları alınmaya başlanan ve ilk etapta El Sanatları alanında; İğne Oyası, Kanaviçe, Moda Tasarımı, Ev Tekstili Ürünleri, Ahşap Boyama, Sepet Örücülüğü, Makrome Örgü Yapımı, Örgü Bebek Yapımı, Nakış Teknikleri, Takı Tasarım ve Kurdele Nakışı kursları ile Kişisel Gelişimi alanında Sertifikalı Çocuk Gelişimi kursunun yer alacağını belirten Başkan Ekicioğlu, 2 Mart 2024 Cumartesi günü (bugün) saat 12:00’de açılışını yapacaklarını söyledi.

Celal Yılmaz hayatını kaybetti Celal Yılmaz hayatını kaybetti

 Yenice Mahallesi Kültür Evi’nde düğün, nişan, sünnet gibi kültürel faaliyetlerinin yapılabileceği gibi mahalle sakinlerinin taziyelerini de burada kabul edebileceklerini belirten Başkan Ekicioğlu, açılışa bütün Kırşehir halkını davet etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)