Geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Kuşdilli Mahallesi Pelin Yüksel Kültür ve Taziye Evi ile Bağbaşı Mahallesi Muharrem Ertaş Kültür Evi’nin ardından, 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 12:00’da Yenice Mahallesi Kültür Evi’nin açılışı gerçekleştiriliyor.

Modern bir kentin olmazsa olmazlarından biri olarak düşündükleri Kültür Evlerini kent yaşamı için çok önemsediklerini ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Biz Kırşehir Belediyesi olarak halkımızın düğün, nişan, sünnet gibi kültürel faaliyetleri ile taziyelerinin kent kimliğini bozan ortamlardan kurtularak, taahhüt ettiğimiz ve yaptığımız Kültür ve Taziye Evlerinde, bilinen adreslerde sıhhatli bir şekilde faydalanmasını planlıyoruz.Kültür ve Taziye Evleri olarak verdiğimiz taahhütlerden birini daha Yenice Mahallesi’nde tamamlayarak mahalle halkımızın kullanımına sunduk. Yenice Mahallesi Kültür Evi’nde mahallelilerimizin kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri; hem cenazelerde Taziye Evi olarak hem de düğünlerde kullanılacak; aynı zamanda çok amaçlı kültürel faaliyetler için de kullanılabilecek bir alanı hazırladık.Kültür Evi’miz, mahallemize yakışan bir mekân oldu. Sosyal donatıları, lavabosu, mutfağı, tuvaleti ve salonları modern bir yapıya daha kavuşmuş olduk. Yenice Mahallesi Kültür Evi’nin yapımında tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

3 üniversiteye 62 akademisyen alınacak 3 üniversiteye 62 akademisyen alınacak

Yenice Kültür Evi’nde başvuruları alınmaya başlanan ve ilk etapta El Sanatları alanında; İğne Oyası, Kanaviçe, Moda Tasarımı, Ev Tekstili Ürünleri, Ahşap Boyama, Sepet Örücülüğü, Makrome Örgü Yapımı, Amigurumi (Örgü Bebek Yapımı), Nakış Teknikleri, Takı Tasarım ve Kurdele Nakışı kursları ile Kişisel Gelişimi alanında Sertifikalı Çocuk Gelişimi kursu yer alacak.

Toplamda 6.500 m2’lik alan içerisine yapılan Yenice Kültür Evi’nin peyzaj düzenlemesi Barok Bahçesi konseptinde yapıldı. Park alanında özel tasarım pergoleler, kamelyalar, banklar ve çöp kovaları yer alıyor. Çocuk oyun alanı, fitness alanı, kum havuzu ve basket sahası ile alanın tüm mahalle halkına hitap etmesi düşünüldü. Aydınlatma direkleri ile de tüm alanın gece kullanımını da düşünüldü ve Park etrafı boyunca tartan yürüyüş yolu yer alıyor. (HABER MERKEZİ)