İstanbul Metro A.Ş.  yöneticileriyle Kırşehir’de bir araya gelen Belediye Başkanı Ekicioğlu:

Kırşehir’de konut fiyatları artıyor, satışlar düşüyor Kırşehir’de konut fiyatları artıyor, satışlar düşüyor

“Yeni ulaşım projesini en kısa sürede hayata geçireceğiz”

 Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir'in ulaşım sorununa çözüm üretmek için, 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü Kırşehir'e gelen İstanbul Metro A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gültekin ve ekibi ile Yeni Nesil Ulaşım Sisteminin düşünüldüğü güzergâhı inceledi. Saha incelemesinin ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde de bir toplantı gerçekleştirildi.

Başkan Ekicioğlu, teknik ekibiyle birlikte geçtiğimiz ay İstanbul'da test sürüşüne başlanan elektrikli ART sistemi araçların deneme sürüşlerine teknik ekibiyle birlikte katılarak aracın çalışma koşullarını, güvenliğini, verimliliğini ve birçok çalışmayı yerinde incelemişti.

         Yeni Nesil Ulaşım Sistemiyle ilgili 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü Kırşehir'e gelen Çinli yetkililer ve distribütörü ile hem güzergâha hem de Kırşehir koşullarına en uygun model için bir çalışma gerçekleştirildi.

Misafir ekip, büyük Ozan Neşet Ertaş'ın Bağbaşı Mahallesi’ndeki kabrini de ziyaret ettiler.

          Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; “Kırşehir'in ulaşım sorununu çözecek ve kente yeni bir kimlik kazandıracak yeni ulaşım projesini en kısa sürede hayata geçireceğiz.” dedi. (HABER MERKEZİ)