Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde yeni dönemin başlamasıyla ülkemizin dört bir yanından öğrenciler Kırşehir'e gelmeye başladı. Bu çerçevede Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yeni dönem kayıt yaptıran öğrencilerini önce otogarda karşılıyor daha sonra ise kampüste danışmanlık hizmeti veriyor.

Bağbaşı Merkez Yerleşkede öğrenci toplulukları ve genç ofis temsilcileriyle ortaklaşa bir çalışma yürüten üniversite kampüs ve yurtlar hakkında öğrencileri bilgilendiriyor. Öğrenciler ve personelin hazır bulunduğu stantlarda öğrencilere danışmanlık hizmeti verilerek merak ettikleri konularda yardımcı olunuyor.

MEB, ortaokullarda "afet bilinci" dersinin müfredatını hazırladı MEB, ortaokullarda "afet bilinci" dersinin müfredatını hazırladı

         Öğrencilerin memnuniyetle karşıladığı uygulama hakkında konuşan Rektör Karahocagil, “Otobüs terminaline ve Merkez Yerleşkemize açtığımız stantlarla yeni öğrencilerimiz şehre adım atar atmaz önce yönlendiriyoruz sonrasında da kampüs, fakülte, meslek yüksekokulu, yurt gibi öğrencilerin merak ettikleri hususları kampüste cevaplandırıyoruz. Üniversitemizin eğitime olan bakışını ortaya koymak, öğrencilerimize verdiğimiz değeri göstermek adına böyle bir karşılama hazırladık. Çünkü biz üniversite olarak öğrencilerimizi önemsiyoruz, onların en iyiyi hak ettiklerine inanıyoruz’’ dedi.

         Öğrenci ve öğrenci velileri, yeni geldikleri Kırşehir’e adım atar atmaz yapılan sıcak karşılama, işlerini kolaylaştıran bilgilendirmeler için Ahi Evran Üniversitesine teşekkür ederek yapılan hizmetten duydukları memnuniyetlerini personelimize ilettiler. (HABER MERKEZİ)