Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından emekli eğitimci Emin Salman’ın 10’uncu kitabı “Merhamet” yayınlandı.

Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam  Bakım ve Rehabilitasyon  Merkezi yapılacak Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak

         Emin Salman, 2006 yılında “Uzaktan Gelen Ses”, 2007 yılında “Yaşam İncelince”, 2010 yılında “Sessiz Bir Veda”, 2014 yılında “Soğuk Bir Güz Günü”, 2020 yılında “Cele”, 2022 yılında “Meçhul Kadın, Meçhul Adam” ve “Baharın Çığlığı” ve 2023 yılında “Ruhumun Yaraları” ve “Seni Usulca Sevmiştim” adlı deneme kitaplarını yayınladı.

2007 yılında öğretmenlikten emekliye ayrıldıktan sonra kitap yayınlarına ağırlık veren Emin Salman, son yayınladığı 10. kitabı “Merhamet”i gazetemiz Sahibi Salih Güner’e hediye etti.

10. kitabını kitapseverlerle buluşturan köşe yazarımız Emin Salman’ı kutlarken, Salman, kitabın bir bölümünde, “Aklın yolu erdemdir. Mutlu bir yaşam çoğunluğunun sahip olduğu değerleri kutsayarak veya olumlayarak değil. Aklın süzgecinden geçen çoğunlukla inat arayışlardadır. Bilge insan akla sığınırken yalnızlığı tercih ettiğinin bilincindedir. Cehalet çoğunluk iken, bilgelik yalnızlıktır. Ancak bu durumdan ürkmeden, kargılanmadan, yolundan sapmadan erdeme ulaşmak isteyen bilge yalnızlığının çoğaldığını ve kendisiyle birlikte o yolculukta yeni yol arkadaşları edineceğini de bilir. Amacımız mutluluğu çoğaltmaksa çokbilmişliğin, ukalalığın, ihtirasların, bencilliğin, egoların, hırsların, vb. bir çok olumsuzluğun toplamına dönüşen cehaletin kökünü kazımakta, zararını en aza indirmek olmalıdır. Zaman hızla tükenirken kötüleri çoğaltıp, iyileri azaltıyorsa ki görün odur ki ciddi anlamda kaygılanmalıyız. Cehaletin egemenliğine karşılık bilgeliğin mumunu hep canlı tutmalıyız, hiç sönmemeli o mum…”  (HABER: FAHRETTİN TOKER)