Kırşehirli Yazar Ülkü Aydın'ın 2. kitabı çıktı. 2019 yılında Mavi Kahve adlı ilk şiir kitabı çıkan yazar Aydın'ın 2023 yılında Mahfuz adlı 2. roman kitabı yayınlandı.

Vatan evlatlarının çırpınış hikayesi olarak adlandırdığı Mahfuz'un yayınlanmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Yazar Ülkü Aydın, "Başta şiir ve roman olmak üzere edebiyat ile ilgileniyorum. İlk kitabım Mavi Kahve 2019 yılında çıktı. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılında ikinci kitabım Mahfuz'u çıkarmanın gururunu yaşıyorum. Mahfuz, ilkelerinden taviz  vermeyen, boyun eğmeyen, boyun eğmediği için mücrimlikle itham edilen vatan evlatlarının çırpınış hikayesidir" dedi.

PSİKOLOJİNİZİN TADINI KAÇIRMAYIN! PSİKOLOJİNİZİN TADINI KAÇIRMAYIN!

Ailede duyarlı bireyler olarak yetiştirildiğini söyleyen Yazar Aydın, "Ailede toplumsal olaylara duyarlı öğrenciler, kişiler olarak yetiştik. Böyle olunca da duyarsız kalamıyoruz. Öyle olaylar oluyor ki elimizden hiç bişey gelmiyor. Bizde duygularımızı, düşüncelerimizi edebiyatla hayata geçirmeye çalışıyoruz. O şekilde ilk şiir yazarak başladım. Devamında da roman geldi" diye konuştu.

2. kitabının ardından 3. kitabının da şiir kitabı olacağının müjdesini veren Yazar Aydın "3 bir kitabı çıkarmayı düşünüyorum. Üretmek dünyanın en kıymetli işlerinden bir tanesi. Bende edebiyat alanında üretmeye devam etmek istiyorum. Belki 3. bir kitabımız şiir kitabı olabilir. Kitap okumanın yaşı yok. Her yaşta herkes okumalı. Ne okuduğu önemli olmadan okumalı. Okuyalım ve okutalım" ifadelerini kullandı.

YAZAR ÜLKÜ AYDIN KİMDİR?

1975 yılında Kırşehir'de doğdu. İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini K.H.F. Erdemir Anadolu Lisesi'nde bitirdi. Lisansını Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde tamamladı. İlk görevine mezun olduğu K.H.F. Erdemir Anadolu Lisesi'nde başladı. Meslek hayatı boyunca özverili çalışmalarda bulundu. Bu süre zarfında, edindiği mesleki tecrübe ve birikimi ile yazarlığa başladı. İlk kitabı "Mavi Kahve" Ekim 2019 yayımlandı. Ağustos 2023'te yayımlanan "Mahfuz" ikinci kitabıdır. Bu kitap yürek paralayan, adalet arayan, tüyler ürperten bir haykırıştır. (HABER: FAHRETTİN TOKER)