KIRŞEHİR’DE Cacabey Meydanında açılışı gerçekleştirilen ve 32 Farklı branşta, 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren İl Spor Merkezleri (yaz spor okulları) faaliyetlerine devam ediyor.

Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun

Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkan olan yaz spor okullarına şimdiye kadar 3 binin üzerinde çocuk ve genç kayıt yaptırdı.

İl Spor Merkezleri  (Yaz Spor Okulları), sağlıklı bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar ile tüm hızıyla devam ederken,  çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor.

2023 Yılı İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) faaliyetlerinde yer alan masa tenisi çalışmaları tam gaz devam ediyor.

İlgi yoğun Yaz okullarının en fazla ilgi gören branşı masa tenisinde eğitimler sürüyor. Uzun süre bu sporu yapan elit sporcular, masa tenisini öğrenmeye çalışan sporculara eğitim veriyor.

Antrenör Gülşah Küçük eşliğinde iki grup halinde devam eden çalışmalar,  sabah 10’dan 12’ye kadar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Gençlerin keyifli ve eğlenceli vakit geçirecekleri İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) yaz ayı boyunca ücretsiz olarak devam edecek.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Masa Tenisi Antrenör Gülşah Küçük kayıtların halen devam ettiğini ve 100’ü aşkın sporcunun kayıt yaptırdığını söyledi. Elit sporcuların, yeni kayıt yaptıran sporculara masa tenisini öğretme konusunda yardımcı olduğunu belirten Kökten, birlik ve beraberlik içinde yaz okulunda çalıştıklarını vurguladı.

Masa tenisinin çocuk, genç, büyük, yaşlı, kadın, erkek, hiçbir ayrım gözetmeksizin yapılabilen bir spor branşı olduğunu dikkat çeken antrenör Gülşah Küçük, “Dolayısıyla insanlarımızın kolay ulaşabileceği yerlerde mini masa tenisi salonlarının olması bu spor branşının halka ulaştırılması anlamında çok önem arz ediyor. Masa tenisi branşında Çin, Kore, Japonya gibi Uzakdoğu ülkeleri dünyada en başarılı ülkeler. Bunun en önemli sebebi, halka açık her parkında, hemen hemen her okulunun bahçesinde betondan masa tenisi masaları tesis edilmiş. Küçük yaşlardan itibaren o masanın etrafında bulunmak, o masayı beyine yerleştirmek, yıllar sonra oluşacak başarıların ilk tohumlarının atılması demek oluyor. Bu anlamda yerel yönetimlerce parklarda betondan tenisi masaları yapılması, her mahallede 3-4 masa yerleştirilebilecek prefabrik mini masa tenisi salonlarının tesis edilmesi bu atılımın temellerinin ilk kazmaları, ilk harçları olacaktır” diye konuştu.

Her yaş gurubundan tüm vatandaşları spor kurslarına davet eden Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Vatandaşlarımızın ve gençlerin yaz aylarını daha nitelikli ve eğlenceli geçirebilmeleri için yaz spor okulları kurslarımızı hayata geçirdik. Kurslarımızdan 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız ücretsiz yararlanabileceklerdir. Yaz spor okulu kurslarımız çerçevesinde voleyboldan yakın savunmaya, halk oyunlarından dağcılığa kadar 24 branşta ücretsiz kurslarımızla ilçemizin havasını değiştireceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın bu tür sportif faaliyetlerde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaz spor okullarındaki eğitimler sonucunda başarılı ve yetenekli vatandaşların, yetenekli oldukları branşlarda yarışmalara ve olimpiyatlara hazırlanmaları konusunda da destekleyeceklerini aktaran Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yürüteceği çalışmalarımızda spor branşlarında başarılı olan, yetenekli sporcularımızın lisanslarını da çıkartıp, askeri, polis okulları, spor liseleri ve beden eğitimi bölümleri sınavlarına da hazırlayacağız. Bu çerçevede geçen kış düzenlemiş olduğumuz kış spor okullarımızda da birçok lisanslı sporcu yetiştirmiştik” ifadelerinde bulundu.

HERKES İÇİN SPOR

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Çocuklarımız ve onların geleceği bizim için önemli. Spor İl Müdürlüğü olarak gençlerimize yönelik her alanda etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Yaz spor okulları ile onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak başarılı bireyler olmalarını sağlamak istiyoruz. Çocuklarımız, fırsat verildikçe neleri başarabileceklerini bize gösteriyor. Bu amaçla eğitime ve spora verdiğimiz desteklerin karşılığında onların başarılarını görmek hepimizi gururlandırıyor. Spor ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla belediyemiz bünyesinde açılacak yaz spor okullarına tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi. (HABER: SALİH HANÇER)