Kırşehir İl ve İlçe Müftülükleri koordinesinde 3 Temmuz-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Yaz Kur’an kursu eğitimlerinde son buldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde Kırşehir il ve ilçe müftülükleri koordinesinde açılan Yaz Kur'an Kursları bu yıl 11 Ağustos Cuma günü sona erdi. 

Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Zeynep Önen 10 Ağustos Perşembe günü Hacı Sait Safiye Akçakaya Kur'an Kursunda düzenlenen Yaz Kur'an Kursu kapanış programına katıldı.

Müftü yardımcısı Önen, programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Yaz Kur'an Kurslarının önemi üzerinde durarak halkımızın yüzde doksanının Yaz Kur'an Kursunda elde ettiği dini bilgilerle hayatını sürdürdüğünü, dolayısıyla yaz kurslarının toplumumuz nezdinde çok önem arz ettiğini söyleyerek “Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir.”

ESNAF VE İŞ DÜNYASI KIRŞEHİR'DE BİR ARAYA GELİYOR ESNAF VE İŞ DÜNYASI KIRŞEHİR'DE BİR ARAYA GELİYOR

Hadisi Şerifi gereğince Yaz Kur'an Kursunda gösterdikleri gayret için din görevlileri, öğrenciler ve velilere teşekkür etti.

         Programda öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi dinletisi gibi birçok aktivite gerçekleştirdi. Coşkuyla devam eden program, tüm Kur'an kursu öğrencilerimize çeşitli hediyelerin verilmesi ile son budu. (HABER MERKEZİ)