Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimizi şehit verdik.

Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki bir üs bölgesine terör unsurlarıyla girişilen çatışma şehit olan asker sayısı 9’a yükseldi. Milli Savunma Bakanlığı şehitlerin isimlerini açıklarken, acı haber şehitlerin ailelerine ulaştırıldı. 4 askerimizin tedavisi ise devam ediyor

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesindeki askeri üslere sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 askerin ismini açıkladı.

MSB tarafından yapılan açıklamaya göre, teröristlerle çıkan çatışma sonucu Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur, Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar ve İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin şehit oldu.

KIRŞEHİR İL YÖNETİCİLERİNDEN TAZİYE MESAJLARI

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, şehit olan 9 askerimizin ardından sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerimiz şehit oldu. Vali Buhara, şehit olan askerlerimize taziye, yaralı askerlerimize ise sağlık temennilerinde bulundu. Vali Buhara yayınladığı mesajında; "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kırşehir'de polis ekipleri tek tek uyardı... Kırşehir'de polis ekipleri tek tek uyardı...

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, 9 şehit askerimizin ardından sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı.

Milletvekili Erkan yayınladığı mesajında; "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da yayınladığı mesajda, “Pençe-Kilit harekat bölgesinde hain terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Pençe Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 9 askerimize taziye mesajı yayınladı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında; "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada beş askerimizin şehit olduğu, sekiz askerimizin de yaralandığı haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)