Liselerarası genç erkekler futsalda ilimizi Karabük’te yarı final gruplarında temsil eden Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, son maçında A Grubunun 1’incisi Ankara Şehit Ali Alitkan Spor Lisesi ile karşı karşıya geldi. Mavi-beyazlı ekibimiz karşılaşmayı kaybederek Türkiye Finalleri grubuna gidemedi.

Kırşehir’de İl şampiyonu olduktan sonra Nevşehir Grubu’ndan çıkarak adını son 32 gruplarına yazdırmaya hak kazanan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi genç erkekler Futsal yarı final müsabakalarında 25-28 Nisan tarihleri arasında Karabük’te mücadele etmeye hak kazandı.

Karabük’te B Grubu’nda İstanbul Özel Seyit Ateş Spor Lisesi, Tekirdağ Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi, Yalova Altınova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşılaştı.

İlk maçını Tekirdağ Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi ile oynayan mavi-beyazlılar karşılaşmadan 4-1’lik skorla galip ayrılarak şampiyonaya 3 puanla başladı.

2.Maçında İstanbul Özel Seyit Ateş Spor Lisesi’ne yenilen Kırşehir temsilcisi, Gruptaki son maçında ise Yalova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşı karşıya geldi.

Mavi-beyazlı ekibimiz ilk yarısını 2-0 önde tamamladığı maçta rakibini Ercan (2) Süleyman (2) ve Berathan'ın golleriyle 5-1 kazanarak gruptan çıktı.

Grubu 2. Sırada tamamlayan Abdulkadir Özcan imam hatip lisesi Türkiye'de adını son 16 takım arasına yazdırdı A Grubunun 1’incisi Ankara Şehit Ali Alitkan Spor Lisesi’ne kaybederek şampiyonaya yarı finallerde veda etti.

Bu sezon Kırşehir, Nevşehir ve Karabük’te toplam 13 karşılaşmaya çıkan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, bu 13 maçta 9 galibiyet, 2 beraberlik ve 2’de yenilgi aldı.

Bizler de “Kırşehir Çiğdem” spor servisi olarak Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi’ne yaşattıkları heyecandan dolayı teşekkür ederiz.

Minik Kramponlar çok rahat: 4-0 Minik Kramponlar çok rahat: 4-0

(HABER: SALİH HANÇER)