Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan Başkan Ekicioğlu:

 

“YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN DEMOKRASİ; YAŞASIN HAK, HUKUK VE ADALET!”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. Yıldönümü törenlerine katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, 28 Ekim 2022 Cuma günü saat 13.15’te Kale’den 3 pare top atışı yapıldı. Vali H. Mete Buhara ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Cacabey Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarıyla birlikte Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

29 Ekim Cumartesi günü saat 09.30-09.50 arasında Valilik Makamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Vali H. Mete Akın’ın protokol sırasına göre tebrikleri kabul etmesi ile start alan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cacabey Meydanı’nda saat 10.00’da başladı. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cacabey Meydanı’ndaki törene Milletvekili Metin İlhan ile birlikte katıldı.

Cumhuriyet'in 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında Kırşehir Belediye Başkanlığı Mehteran Bölüğü tarafından marşlar sunuldu ve öğrenciler tarafından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okundu.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun, Vali H. Mete Buhara ile birlikte Tören kıtasını selamlayarak halkımızın da bayramını kutlamalarının ardından, Halk Oyunları gösterisi, resim, şiir, kompozisyon, turnuvalar ve Cumhuriyet Koşusu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlamalar Tören Geçişi ile tamamlandı.

Kırşehir Adliyesi’nde çocuk teslimine ilişkin eğitim programı Kırşehir Adliyesi’nde çocuk teslimine ilişkin eğitim programı

Başkan Ekicioğlu, saat 13:30’da ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen programa katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan CHP İl Başkanı Baran Genç, Cumhuriyetin kazanımlarını elden çıkarmaya çalışanlara karşı, ilk seçimde gereken yanıtı sandıkta vereceklerini ifade etti.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer; sevgili Kırşehirliler, bugün Cumhuriyetimizin 99. Yılını kutluyoruz. Bugünlere nasıl gelindiğimizi düşündüğümüzde, çok ağır bedeller ödeyerek geldiğimizi ifade etmek isterim. Halen de bedel ödemeye devam ediyoruz. Cumhuriyeti savunmak ve korumak yürek ister. Cumhuriyeti önümüzdeki yüz yıllara taşımak cesaret ister. Ve Cumhuriyet Halk Partililerde de bu cesaret var; bu yürek var. Cumhuriyetimizin 100. Yılını da hep birlikte CHP iktidarında kutlayacağız. Ülkemizin geldiği noktada Cumhuriyetin kazanımlarını vermemek için mücadele eden maalesef belirli bir kesim var. Bu kesimde de mücadelenin en ön saflarında yer alanlar ise Cumhuriyet Halk Partililerdir; laikler, demokratlar ve devrimcilerdir. Biz de bu mücadele geleneğini sürdüreceğiz ve bir bedel ödenecekse biz bu bedeli ödeyeceğiz. Çocuklarımıza, ülkemize güzel yarınlar bırakmak hepimizin boynunun borcudur. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın laiklik, yaşasın demokrasi, yaşasın hak, hukuk ve adalet.” (HABER MERKEZİ)