CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç:

 

Yarının büyükleri, geleceğimiz garantisi

çocuklarımızın bayramını kutluyorum”

 

Emlak Vergisi 1. taksit  ödemeleri devam ediyor Emlak Vergisi 1. taksit ödemeleri devam ediyor

CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Bizler de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli ve duyarlı insanlar olarak yetişmesi için elimizden her şeyi yapmalıyız” diyen Başkan Baran Genç mesajında şunları ifade etti:

“CHP Kırşehir İl Başkanlığı olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. Yıldönümünde başta ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bize bu vatanı armağan edebilmek için Kurtuluş Savaşı’n da canlarını feda etmiş tüm atalarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, tüm halkımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

         “Bağımsızlığımızın milletimizin egemenliğinin, hukuka saygının, laik ve demokratik değerlerin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 104. açılış yılı coşkusunu yaşıyoruz. 23 Nisan tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşayabilecekleri bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek bayramdır. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bağımsızlığı temsil ettiği kadar, o bağımsızlığın kimlere emanet edildiğini de işaret eder. İnanıyorum ki geleceğimizin teminatı evlatlarımız, demokrasi ile taçlandıracağımız güzel Cumhuriyetimizi, çağdaş uygarlıkların da ötesine taşıyacaktır. Bağımsızlığa, demokrasiye ve özgürlüğe olan inancımız, önce millet ve memleket sevdamız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı halkımızla birlikte kutlaması gereken bir Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını içine sindiremeyen zihniyeti halkımızın takdirine sunuyoruz.

“Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile egemenlik; saltanattan millete gelmiştir. Meclisimiz, siyasi bir bilinç ve siyasi bir dayanışma ile her kökenden insanlarımızın millet çatısı altında kardeşçe yaşamalarının güvencesidir. Bağımsızlığa götüren yolda necip milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, aziz Atatürk tarafından ‘Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil’ olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Bizler de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli ve duyarlı insanlar olarak yetişmesi için elimizden her şeyi yapmalıyız. Çünkü yarının büyükleri, geleceğin garantisi çocuklarımızdır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyor, aziz halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)