Son haftalarda içeride ve dışarıda aldığı başarısız sonuçlarla taraftarlarını üzen Kırşehirspor, yeni hocasıyla kazanmak istiyor

 YARIN Kİ RAKİBİMİZ

İSKENDERUNSPOR!..

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grupta yarın 10 karşılaşma var. Son haftalarda içeride ve dışarıda aldığı yenilgilerle küme düşme hattına inen temsilcimiz Kırşehirspor, Pazar günü grubunun güçlü ekiplerinden, hatta şampiyon adaylarından İskenderunspor’lakarşı karşıya gelecek. Ahi Stadyumundaki zorla maç saat 14.00’te başlayacak.

          Haftayı deplasmanda aldığı Vanspor yenilgisi ile kapatan Kırşehirspor’da teknik direktörlüğe Ahmet Duman’ı getiren Başkan Çağatay Han Torun, İskenderunspor’u yenerek kötü gidişe son vermek istediklerini açıkladı.

          Ziraat Türkiye Kupası’nda İskenderunspor’u 1-0 yenerek saf dışı bıraktıklarını, yarın da kazanarak tehlikeli bölgeden uzaklaşmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çağatay Han Torun, “Her maçta iyi top oynuyoruz. Ama gol bölgesinde son vuruşlarda etkisiz kalıyoruz. Tabi iyi oynayana değil, gol atana puan veriliyor. Tabi kendimizden kaynaklanan üzücü sonuçlar aldığımız gibi hakem hatalarında puan kaybettiğimiz haftalarda oldu. Ama biz geçmişi bir kenara bırakıp önümüze bakıyor ve İskenderunspor maçını bir çıkış maçı olarak görüyoruz. İnşallah kazanıp rahat bir nefes almak istiyoruz” dedi.

 “Hakem hatalarından canlarının çok yandığını ve en az 8 puanlarının gasp edildiğini belirten Başkan Çağatay Han Torun, şunları söyledi:

“Herkesin bildiği gibi takım olarak kötü skorlar alıp alt sıralarda yer alıyoruz. Her maçta iyi futbol oynamamıza rağmen sonuca gidemiyoruz. Vanspor’a 1-0yenildik ama asıl bizi üzen sahipsizliğimiz oldu. Kırşehir’de Kırşehirspor’a sadece Belediye sahip çıkarken, Van’da ilin valisinden tutun da memuruna kadar herkes, her kuruluş maddi destek veriyor, maçlarda büyük bir birliktelik var. Maalesef Kırşehir’de böyle bir durum yok, bu konuda çok üzgünüz. Kırşehir Belediyesi olmasa işimiz çok zor. Bizler bu takımı alırken her zaman üst sıralara oynatacağız dedik. Fakat bazen işler istediğiniz gibi gitmiyor. Ama ben bu takımın her zaman üst sıralarda yer alacağına inanıyorum. Biz yeni Teknik Direktörümüz Ahmet Hocamıza güveniyor ve onunla daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Elbette hocamızın talepleri doğrultusunda devre arasında gerekli takviyeleri yapacağız.”

“KALE’DEN MAÇ SEYRETMEK YERİNE STADA GELİN”

Başkan Torun, taraftarlara da bir çağrıda bulundu. Özellikle Beleş Tepe olarak adlandırılan Kale’den maç seyreden taraftarları statta maç seyretmeye davet eden Başkan torun, “Bu taraftarlarımız gelsin biletlerini bizden ücretsiz alsınlar ve statta maç seyrederek takımımıza destek versinler” dedi

          Kırşehirspor takımının ortaya koyduğu futbolu ve mücadelenin herkes tarafından takdirle karşılandığını, ancak son vuruşlarda etkili olamadıklarını belirten Başkan Torun, devre arasında takımın eksik mevkilerine gerekli nokta transferleri yapacaklarını ifade etti.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz kendi sahasında oynayacağı İskenderunspor maçının hazırlıklarına Güneykent sitesinde yaptığı tek çalışmayla devam ederken, Başkan Torun hedeflerinin kesinlikle üç puan olduğunu açıkladı.

Bozkırın Sultanları, Yozgat ASP önünde!.. Bozkırın Sultanları, Yozgat ASP önünde!..

MAÇIN HAKEMİ ÖMER FARUK GÜLTEKİN

Bu arada Merkez Hakem Kurulu’ndan yarın saat 14.00’te Ahi Stadyumunda oynanacak olan Kırşehirspor-İskenderunspormaçının hakemini açıkladı. Şanlıurfa bölgesi hakemlerinden Ömer Faruk Gültekin’in yöneteceği maçta yeşil-beyazlı ekibimizin tek hedefi galibiyet.

Zorlu 90 dakikada Ömer Faruk Gültekin’in yardımcılıklarını ise Bingöl bölgesinden Muhammed Yıldız, Diyarbakır bölgesinden Emre Doğu, Adıyaman bölgesinden ise Nebi Yıldız yapacak.Ahi Stadyumundaki maçın gözlemciliğini Erkoç Koray Doğan, temsilciliklerini ise Davut Numanoğlu, Ümit Gers yapacak.(Haber: Salih HANÇER)