Kırşehir'de caddede kediye çarparak hızla uzaklaşan sürücünün yaralı bir şekilde bıraktığı kediyi Cansu Ünal isimli bir vatandaş kalp masajı yaparak hayata döndürdü. Kediye uygulanan ilk müdahale ise çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.

Kırşehir Terme Caddesi'nde bir araç sürücüsü yavru bir kediye çarptı. Çarpmanın etkisiyle kedi ağır yaralandı. Şoförün yaralı kediyi bırakarak uzaklaştığını gören Cansu Ünal isimli bir vatandaş kediye kalp masajı uygulamaya başladı. Kediye yolun ortasında kalp masajının uygulandığını gören polis ekipleri ise trafiği bir süreliğine durdurdu. Yaklaşık 5 dakika kalp masajı uygulayan Ünal, kediyi hayata döndürdükten sonra veterinere götürerek tedavisini başlattı. Kedinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öğrencilerden Belediye birimlerine ziyaret Öğrencilerden Belediye birimlerine ziyaret

Kediye ilk müdahaleyi tapan Cansu Ünal’ın Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olduğu öğrenildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; "4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü'nde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz personeli örnek bir davranış göstererek araç çarpması sonucunda yaralan kediye ilk müdahaleyi yaparak yaşamasını sağladı. İlk müdahale sonucunda hayata dönen kedi, personelimiz tarafından veteriner kliniğine götürülerek gözlem altına alındı. Veteriner tarafından yaralı kedinin tedavisine devam ediliyor.

Müdürlüğümüz personeli Cansu Ünal'a bu örnek ve duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyor, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Gününü bir kez daha kutluyoruz. Dünya can dostlarımızla daha güzel, daha renkli" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)