Kırşehirli Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı

 

Yakup Türkal Kırşehir halkından

100 bin imza için destek istedi

        

         Geçtiğimiz ay Ankara’da düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı’na bağımsız aday olarak katılacağını açıklayan Kırşehirli hemşehrimiz iş insanı Yakup Türkal, Cumartesi günü Ağalar Konağı’nda muhtarlarla bir araya geldi.

         14 Mayıs’ta yapılması düşünülen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmak için 100 bin imzaya ihtiyacı bulunduğunu belirten Yakup Türkal, bu konuda tüm hemşehrilerinden destek istedi.

Ülkemizin büyük sınavlardan ve zor günlerden geçtiğini belirten Türkal, 11 ilde yaşanan ve binlerce insanın yaşadığı deprem felaketinden dolayı büyük mağduriyetler yaşadığına dikkat çekti.

Depremde hayatını kaybedenlere Cenabı Allah'tan rahmet dileyerek yakınlarına ve ülkemize başsağlığı dileyen Yakup Türkal, yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Maalesef ülkemizin 6 Şubat’ta büyük bir deprem felaketini yaşadı ve bir aydır deprem bölgesinde yaşayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın acısına ortak oluyor, onların yaralarını sarma adına büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurumları ile birlikte cansiperane yürütülen çalışmaları takip ediyoruz...

“Malumunuz 14 Mayıs tarihinde ülkemizin önemli bir seçime gidecek. İçinizden çıkan, bu güzel Ahi şehrinin yetiştirdiği bir evladınız olarak sizleri ve bu güzel Anadolu coğrafyasını temsilen Cumhurbaşkanlığına aday olarak yola çıkmış bulunuyorum. Biz, arkadaşlarımızla bu yola çıkarken; Ahi Babanın, Aşıkpaşa'nın, Yunus Emre ve Hacıbektaş'ın, 'incitme canı incitme, her can Allah'a bağlı' diyerek türkülerimizi Dünya’ya haykıran Neşet Baba'nın bize bıraktığı maya üzerine çıktık...

“Kırşehir, öyle güzel, öyle şirin ve öyle müstesna bir şehir ki, burada yetişen, burada nefes alan her bir vatandaş, memleket sevdasıyla, vatan aşkıyla, milletine duyduğu hoşgörüyle kendini hizmete adar ve cesurdur. Muhalefetlik bizim kanımızda var ve haksızlığa, hukuksuzluğa bu Anadolu şehri dur demeyi her zaman bilmiştir. İşte bu şehirde mayalanan birisi olarak biz de ülke yönetiminde varız diyebilme ve söz sahibi olma adına, Anadolu insanının artık kendinden olana sahip çıkması adına, en önemlisi bu coğrafyanın kalkınması, büyümesi, model olması adına bağımsız cumhurbaşkanı adayı oldum ve sizlerin yüreğine, kalbine, hizmete talibim... İnşallah hep birlikte 100 bin imzayı alacak ve Kırşehirimizin adını altın harflerle yazdıracağız... Biz inanıyoruz ve Allah'ın izniyle, siz kıymetli hemşerilerimin desteğiyle bunu başaracağız. Dünya'nın neresinde bir Kırşehirli varsa bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz, Kırşehiriz, biz, Anadoluyuz. Yeter söz Anadolu'nun evlatlarının diyelim ve gelin bu işi birlikte başaralım. Sanırım bu ay sonuna kadar 100 bin imza gerekiyor. Hemşehrilerimiz İl ve İlçe Seçim Kurullarına giderek şansımın aday olmasına imza arak katkı sunabilirler. Bu süreçte bütün hemşehrilerimin desteğini bekliyorum."

Ardından söz alan muhtarlar ile bazı dostları Yakup Türkal’ın medeni cesaretinden dolayı kutlayarak her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. (HABER: CEMRE BAYRAM)