Sarı-siyahlılar, güçlü rakibi Ömer Halis’i 5 golle geçerek averajla liderliğe yükseldi

Yabanlıspor, U11’de

durdurulamıyor: 5-2

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Yusuf Mete

ÖMER HALİ DEMİR SPOR KULÜBÜ (U11): Kayra Altuntaş**, Haydar Yiğit Köysüren**, Ahmet Burak Çakmak**, Hüseyin Kağan Mert**, Tibet Tuzcu**, Kayra Duran**, Talha Bayram**, Bahattin Turan**, Emir Esat Turan**, Rahmi İzgüden**, Reha Salan**, Salih Bera Koçak**, Emirhan**, Yusuf Karakoç**

YÖNETİCİ: Sami Turan

YABANLISPOR (U11): Yüksel Eray Eser**, Celil Yavuz**, Mustafa Eymen Vural**, Yiğit Derviş Şahiner**, Sefa Muharrem Gökbulut**, Hacı Emir Kılıçlı**, Kaan Yorgancı**, Ali Ziya Ulutaş**, Yiğit Doğan**, Hamza Genç**, Zafer Duran**

ANTRENÖR: Hüseyin Doğan, Mahmut Kaya

GOLLER: Dk.3 Zafer Duran, Dk.9 Hacı Emir Kılıçlı, Dk.17 Sefa Muharrem Gökbulut, Dk.20,46 Ali Ziya Ulutaş (Yabanlıspor), Dk.7 Kuzey Deve, Dk.11 Salih Bera Koçak (Ömer Halis Demir SK)

U11 GENÇLER Ligi’nin 4.haftasının kapanış maçında, şampiyonluk mücadelesi veren Yabanlıspor, Ömer Halis Demir Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Yabanlıspor, rakibini 5-2 yenerek averajla liderliğe yükseldi.

Pazar günü akşam 2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Yusuf Mete Yücel’in yönettiği maça etkili başlayan Yabanlıspor 3.dakikada Zafer Duran ile 1-0 öne geçti.

Ömer Halis Demir bu gole 7.dakikada Kuzey Deve ile cevap vererek skoru 1-1 yaptı. Karşılaşmanın 9.dakikasında Hacı Emir Yabanlıspor’u tekrar öne geçirse de 11.dakikada Salih Bere Ömer Halis Demir Spor Kulübü adına skoru 2-2 yaptı.

Karşılıklı ataklar ve gol düellosu şeklinde geçen ilk 15 dakikalık zaman diliminin ardından oyuna ağırlığını koyan Yabanlıspor 17.dakikada Seda Gökbulut ile skoru 3-2 yaparak maçta tekrar öne geçti.

Kırşehirspor rahat kazandı: 2-1 Kırşehirspor rahat kazandı: 2-1

Mücadelenin 20.dakikasında U11’in gol kralı Ali Ziya skoru 4-2 yaparken, bu golle Yabanlıspor soyunma odasına 4-2 önde girdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında da etkili bir oyun sergileyen Yabanlıspor, 46.dakikada Ali Ziya’nın golüyle skoru 5-2 yaptı.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Yabanlıspor güçlü rakibi Ömer Halis Demir Spor Kulübü’nü gol düellosu şeklinde geçen maçı 5-2 kazanarak averajla liderliğe yükseldi.

Muhabir: Fahrettin Toker