Turuncu-siyahlı ekip sezonun en zor deplasmanında Çiçekdağı Belediyespor’u 3 golle geçerek son haftalara büyük avantajla giriyor...

Yabanlıspor, şampiyonluğa koşuyor: 3-2

SAHA: İlçe Stadyumu (Boztepe)

HAKEMLER: Osman Köksaldı**, Murat Yağlı**, İbrahim Durak**

GÖZLEMCİ: Özgür Sağkal

ÇİÇEKDAĞI BLD.SPOR: Aslan İnci**, Hasan Tandoğan**, Mehmet Şahiner**, Ömer Gazi Büyüker**, Ali Açıkgöz**, Berat Tekin**, Mustafa Günay**, Metin Bıçakcı**, Osman Otan**, Nizamettin Alankuay**, Mehmet Mustafa**, Yusuf Birek*, Baki Alp*, Hacı Mehmet Şahin*, Yasin Gürler*, Lütfullah Demir*, Mehmet Aka*, Buğrahan Şeker*, Abdulkadir Müjdeci*, Ali Şahin*

ANTRENÖR: Necdet Şahin

YÖNETİCİ: Orhan Saylam

YABANLISPOR: Oktan Bayrak**, Ertuğrul Şimşek***, Ziya Türkyılmaz**, Ferhat Ersan**, Kürşat Yağız**, Mahmut Kaya**, Hacı Koray Korkmaz**, Hüseyin Doğan**, Tuncay Kaya**, Koray Aydın**, Azat Uysal**, Abdulkerin Turan*, Furkan Kara*, Mustafa Güneş*, Abdullah Boz*, Sadık Hüseyin Yıldırım*, İsa Han**, Abdulkadir Turan**, Mert Kurt**

ANTRENÖR: Mehmet Yüksel / Tayfur Kaya

GOLLER: Dk.50 Hüseyin Doğan, Dk.55p Ziya Türkyılmaz, Dk.65 Ertuğrul Şimşek (Yabanlıspor) Dk.80 Selçuk Ocak, Dk.90+3 Aslan İnci (Çiçekdağı Bld.Spor)

KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligin’de şampiyonluk mücadelesi veren lider Yabanlıspor, 11.haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen maçında deplasmanda Çiçekdağı Belediyespor’la karşı karşıya geldi. Turuncu-siyahlı ekip ilk 45 dakikasından gol sesi çıkmayan maçta 2.yarıda bulduğu gollerle güçlü rakibi Çiçekdağı Belediyespor’u 3-2’lik skorla mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı.

Ligde Yeşil Kamanspor’la amansız bir şampiyonluk yarışına giren Yabnalıspor, 11.haftanın kritik maçında hata yapmadı ve güçlü Çiçekdağı Belediyespor’u 3 golle geçti.

Pazar günü Boztepe İlçe Stadyumu’nda oynanan ve Osman Köksaldı’nın düdük çaldığı maçın ilk yarısında her iki takım pozisyon bulmakta zorluk çekince mücadele 0-0 sona erdi.

Alaplı Belediye, lider Polatlı’yı devirdi: 2-1 Alaplı Belediye, lider Polatlı’yı devirdi: 2-1

Karşılaşmanın 2.yarısına oldukça etkili bir oyunla başlayan Yabanlıspor, 50.dakikada Hüseyin Doğan’ın golüyle 1-0 öne geçti.

55.dakikada kazanılan penaltının başına savunmadan ileri çıkan Ziya Türkyılmaz geçti. Ziya meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 2-0’a getirdi.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü eline alan Yabanlıspor, 65.dakikada gol kralı Ertuğrul’un kaydettiği golle skoru 3-0’a getirerek rahat bir nefes aldı.

Oyunun sonlarına doğru toparlanan ve rakip kalede daha fazla görülen Çiçekdağı Belediyespor 80.dakikada Selçuk Ocak’ın golüyle skoru 3-1 yaparken, uzatma dakikalarında sahneye çıkan Aslan İnci skoru 3-2 yaptı ve maçın da sonucunu belirledi.

Karşılaşmadan 3-2’lik skorla galip ayrılan Yabanlıspor, şampiyonluk yolunda önemli bir rakibi daha geride bırakarak puanını 29 yapıp liderliğini sürdürdü.

Yabanlıspor, Cumartesi günü Bağbaşı tesislerinde şampiyonluk maçında Yeşil Kamanspor’la karşı karşıya gelecek.

(HABER: SALİH HANÇER)