Sarı-siyahlı ekip, üst üste gelen galibiyetten sonra Şampiyonlukta, “Bende varım” dedi

Yabanlıspor, farklı kazandı: 9-0

 

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nin 9’uncu haftasının kapanış maçında ligde şampiyonluk mücadelesi veren Yabanlıspor ile son sırada yer alan Atakspor karşı karşıya geldi. Yabanlıspor maçın başından sonuna kadar üstün oyununu 9-0’lık farklı skorla taçlandırarak şampiyonluk iddiasını devam ettirdi.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Kaman Cevizspor’u 2-1’lik skorla mağlup ederek hem rakibine 2’nci yenilgisini tattırıp hemde şampiyonluk yolunda çok büyük bir engeli kayıpsız aşan Yabanlıspor, Ligin 9’uncu haftasının kapanış maçında Atakspor’la karşı karşıya geldi.

Pazar günü Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik sahasında sağanak yağış altında oynanan ve Orhan Mert Nuransoy’un yönettiği maçın ilk yarısını Yabanlıspor, Alican Keleş (2), Hayrettin ve Mevlüt Şimşek’in golleriyle 4-0 önde tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısında da oyunda ve skorda üstünlüğünü eline alan Yabanlıspor, Alican Keleş (2) , Mevlüt Şimşek (2) Derviş’in golleriyle maçtan 9-0’lık farklı bir skorla kazanıp ligdeki 6’ncı galibiyetini alıp puanını 19 yapıp 9’uncu haftayı 3’üncü sırada tamamladı.

(HABER: SALİH HANÇER)