Şampiyonluğu büyük ölçüde kaptıran Yabanlıspor, Atakspor’u 3 golle mağlup etti…

Kırşehir’de Yaz Voleybol Okulu çalışmaları sürüyor Kırşehir’de Yaz Voleybol Okulu çalışmaları sürüyor

Yabanlıspor, 4 maç sonra galibiyetle tanıştı: 3-1

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Murat Yağlı**

ATAKSPOR (U11): Kerem Çiftçi**, Ahmet Efe Yıldız**, Mehmet Alperen Yılmaz**, Eymen Durdu**, Ali Efe, Kemal Toprak**, Ahmet Yabaneri**, Faruk Emir Arslan**

ANTRENÖR: Hikmet Demir

YÖNETİCİ: Ömer Durdu

YABANLISPOR (U11): Yüksel Eray Eser**, Celil Yavuz**, Mustafa Eymen Vural**, Yiğit Derviş Şahiner**, Sefa Muharrem Gökbulut**, Hacı Emir Kılıçlı**, Kaan Yorgancı**, Ali Ziya Ulutaş**, Yiğit Doğan**, Hamza Genç**, Zafer Duran**

ANTRENÖR: Hüseyin Doğan

KAÇAN PENALTI: Dk.40 Ali Ziya Ulutaş (Yabanlıspor)

GOLLER: Dk.16 Hüseyin Al Hüseyin, Dk.29 Ali Ziya Ulutaş, Dk.40p Yiğit Derviş (Yabanlıspor), Dk.36 Ahmet Yabaneri (Atakspor)

U11 GENÇLER Ligi’nde ilk 5 maçı 5’ini kazanan ve daha sonra 4 maçtır galibiyete hasret olan Yabanlıspor, Ligin 10.haftasının 3.karşılaşmasında Atakspor’la karşı karşıya geldi. Sarı-siyahlılar maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergilediği maçı 3-1’lik skorla kazanarak 4 maç sonra 3 puanla tanıştı.

Cumartesi günü akşam 2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı’nın yönettiği maçın 16.dakikasında Hüseyin Al Hüseyin’in golüyle skoru 1-0 yaptı. Bu golle Yabanlıspor soyunma odasına 1-0 önde girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında ilk yarıya göre daha etkili bir oyun sergileyen Yabanlıspor 29.dakikada golcü oyuncusu Ali Ziya Ulutaş’ın golüyle skoru 2-0 yaptı.

Mücadelenin 36.dakikasında Atakspor’dan Ahmet Yabaneri skoru 2-1’e getirirken, 38.dakikada Ali Ziya ile Yabanlıspor penaltı atışından yararlanamazken, 40.dakikada yine penaltı atışı kazanan Yabanlıspor’da bu kez topun başına geçen Yiğit meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 3-1 yaptı.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Yabanlıspor maçtan 3-1’lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

Muhabir: Fahrettin Toker