Başkan Torun’dan futbolculara son uyarı!

Lider Yabanlıspor, Gençlikspor’la oynuyor Lider Yabanlıspor, Gençlikspor’la oynuyor

 “Ya kendinize gelin, ya da biz gereğini yaparız!”

Sezon başından bu yana aldığı sonuçlarla hayal kırıklığı yaratan Kırşehirspor’un son olarak grup sonuncusu Pazarspor’la kendi saha ve seyircisi önünde 2-2 berabere kalması yeşil-beyazlı ekibin yönetimini adeta ayağa kaldırdı.

Takımın ortaya koyduğu futbolu kabul edemedikleri için futbolcularla ve teknik heyetle bir toplantı yapan Başkan Çağatay Han Torun ile yönetim kurulu başarısız sonuçları ve ortaya konulan mücadelenin neden kötü olduğunu tespit etmeye çalıştı.

Teknik Direktör Gökhan Beklemiş’in bütün sorumluluğu üstüne aldığını, gerekirse görevini bırakabileceği yönünde yönetime görüş bildirdiği öğrenilirken, Başkan Torun’un başarısızlığın ana nedeninin bazı oyuncuların rakibi küçük görmesi ve sorumluluk almaktan kaçması, “nasıl olsa taraftar yönetime, bir kaç futbolcuya tepki veriyor bize değmeyen yılan bin yaşasın!” tavrında olduklarını tespit etti.

Yönetimin “gerekirse maçlara 16-18 kişilik maç kadrosu ile bile çıkabiliriz” dediği ve bu konuda futbolcuları kendilerine gelmeleri konusunda uyardığı bildirildi.

Bu arada Başkan Çağatay Torun, bundan sonra kötü futbol ve kötü sonuç istemediğini, sahada giydikleri formanın hakkını vermeyen hiçbir futbolcunun gözünün yaşına bakmayacaklarını söyledi.

Hafta sonunda kendi saha ve seyircisi önünde 1-0 öne geçtiği ve 2-1 yenilirken, son dakikada bulduğu golle 2-2 berabere kalınan Pazarspor maçının ardından teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelen Başkan Çağatay Han Torun, “Balıkesirspor ve Pazarspor karşısında takımımızın ortaya koyduğu futbolu tasvip etmemiz mümkün değil. Rakibi küçük görmenin ve onları ciddiye almamanın faturasını takım olarak hepimiz yaşıyoruz. Artık böyle şeyler görmek ve yaşamak istemiyoruz. İnşallah takımımız oyuncuları kendilerine gelir ve alacakları güzel sonuçlarla hızla üst sıralara çıkarız. Yoksa biz de gerekeni yaparız. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza bir şans daha verdik. Onlar da bizlere söz verdiler. İnşallah bu hafta ligte Fethiyespor’u, ardından Kupa’da İskenderunspor’u yener ve nefes alırız” dedi.

Başkan Torun, taraftarlara da bir çağrıda bulunarak “Hiç kimse merak etmesin. Ligin devre arasında gerekli takviyeleri yapacağız takımımız sezonu en iyi yerde bitirecektir. Bu nedenle taraftarlarımız iyi günde de, kötü günde takımımızın ve bizlerin arkasında olsunlar, manevi desteklerini esirgemesinler” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)