Kırşehir'de soğuk havalarda hastalanmamanın doğal reçetesi ceviz, tahin ve pekmez üçlüsü...

Havalar soğudukça, vatandaşlar hastalanmamak için ceviz, tahin ve pekmez üçlüsüne yöneldi. Bu üçlü, soğuk hava şartlarına karşı vücut direncini artırmak amacıyla tercih ediliyor.

Başkan Ekicioğlu, CHP Yerel  Yönetimler Çalıştayı’na katıldı Başkan Ekicioğlu, CHP Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı

Kırşehir'de tarihi Uzun Çarşı'da aktarlık yapan Ünsal Gümüş, soğuk havalarda vücut direncini korumak için ceviz, pekmez, tahin karışımının etkili olduğunu söyledi. Bu doğal üçlü, geleneksel bir yöntem olarak kullanılarak, insanların soğuk hava koşullarına karşı dayanıklılığını artırmak amacıyla tercih ediliyor.

Ünsal Gümüş, bu karışımı atalarından öğrendiklerini ve kış aylarında iş yerinde daha sağlıklı ve rahat kalabilmek için kullandıklarını ifade ederek bu muhteşem üçlünün mutlaka tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Özellikle tahin ve pekmeze olan talebin yüksek olduğunu belirten Gümüş, insanların vücut direncini güçlendirmek ve enerji depolamak için bu doğal ürünleri tercih ettiğini söyledi.

C vitamini, demir, magnezyum ve antioksidanlar bakımından zengin olan ceviz, pekmez, tahin üçlüsü, soğuk hava koşullarında vücut direncini artırmak için etkili bir çözüm olarak görülüyor.

Kırşehirli vatandaşlar, bu geleneksel karışımı kullanarak hem sağlıklarını korumayı hem de enerji seviyelerini yüksek tutmayı amaçlıyorlar.

Kırşehir'de ceviz denilince akla gelen Kaman ceviziyle, pekmezin anavatanı Kırşehir olarak görülmesi ve yanına da tahinin eklenmesi Kırşehir'de hastalıklardan korunmanın en büyük karışımı olarak sıklıkla tercih ediliyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)