2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan liselerarası genç kızlar voleybol B’de maç günleri açıklandı.

Kırşehir Grubu’nda 6, Kaman Grubu’nda 4 takım olmak üzere toplam 10 okul Liselerarası genç kızlar voleybol B’de şampiyon olmak için mücadele edecek.

Sıddık Demir, Gençlik kupasının sahibi oldu Sıddık Demir, Gençlik kupasının sahibi oldu

Kırşehir’de A Grubu’nda Sıddık Demir Anadolu Lisesi, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi, Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi, B Grubu’nda ise Fatmatüz Zehra Kız Anadolu Lisesi, Ahi Evran Anadolu Lisesi, Prof.Dr. İlhan Kılıçözü Fen Lisesi şeklinde yer aldı.

Liselerarası Genç Kızlar B’de Kaman Grubu’nda ise Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesi, Kaman Şehit Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi, Kaman 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi okulları şampiyonadaki yerini alacak.

MAÇLAR SALI GÜNÜ BAŞLIYOR.

Liselerarası genç kızlar voleybol B’de heyecan fırtınası 14 Nisan Salı günü oynanacak olan 2 karşılaşmayla başlayacak.

Salı günü oynanacak olan günün ilk maçında saat 14.00’da A Grubu’ndan Sıddık Demir Anadolu Lisesi ile Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi karşı karşıya gelecek.

Günün 2’nci maçında saat 15.30’da ise Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi ile Fatmatüz Zehra Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi karşılaşacak. Mücadele Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanacak.

İlk maçta A Grubu’ndan Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi, B Grubu’ndan ise Prof.Dr.İlhan Kılıçözü Fen Lisesi maç oynamadan bay olarak geçecek.

HEYECAN KAMAN’DA DA DEVAM EDECEK

Liselerarası genç kızlar voleybol B’de Kaman Grubu’nda Çarşamba günü 2 karşılaşmayla start alacak.

Kaman Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacak olan şampiyonanın açılış maçında 15 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesi karşılaşacak.

Bu karşılaşmanın hemen ardından saat 11.30’da ise Kaman 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile Kaman Şehit Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi karşı karşıya gelecek.

LİSELER ERKEK VOLEYBOLDA 3 TAKIM YER ALIYOR

Okul sporları faaliyet raporunda yer alan Liseler arası genç erkekler Voleybol B’de Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesi, Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi ve Kırşehir Mesleki, Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 3 okul katılıyor. Bu 3 okuldan en çok puan toplayan takım şampiyonluğunu ilan edecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)