SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

Kırşehirspor’da umutlar tükeniyor: 2-1 Kırşehirspor’da umutlar tükeniyor: 2-1

SAHA HAKEMLERİ: Özlem Karatlı**, Mustafa Kimsesiz**

SAYI HAKEMLERİ: İsa Altıntop**, Doğukan Uyar**

İLGİMSPOR: Elif Nur**, Damla Genç**, Şeyma Öztürk**, Serçem Ercan**, Ceren Öztürkmen**, Buse Gül**, Aleyna Soyluer**, Eylül Öztürk**, Sude Nur Türkmen**, Sıla Akdeniz**, Dudu Nur Şahin**, Eylül Nisa Kaya**, Didem Yiğit**

ANTRENÖR: Mevlüt Şimşek

GENÇLİKSPOR: Çağla Turgut*, Nursin Coşkun*, İdil Bilge Kaya*, Nehir Yağmur*, Eylül Su Ceylan*, Mevlidiye*, Beyza Suer*

ANTRENÖR: Hasan Orbay

SETLER: 25-10, 25-10, 25-12 (İlgimspor)

MAÇ SONUCU: 3-0 (İlgimspor)

KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2023-2024 Voleybol sezonu, genç kızlar voleybol kulüp maçlarında lider İlgimspor, sezonun bitmesine 1 hafta kala şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

9 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği ve 25 Kasım tarihinde başlayan Kulüplerarası Voleybol Genç Kızlarda şampiyon belli oldu. Oynadığı 8 maçın 8’ini de kazanan İlgimspor, sezonun bitmesine 1 maç kala şampiyonluğunu ilan etti.

Gelecek hafta bitecek ve son haftayı maç yapmadan bay olarak geçirecek olan İlgimspor, Ligin 8.haftasında Cumartesi günü Gençlikspor ile karşı karşıya geldi.

Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Özlem Karatlı, Mustafa Kimsesiz hakem triyosunun birlikte yönettiği maça oldukça etkili başlayan İlgimspor, ilk seti 25-10 kazandı.

Karşılaşmanın 2.settede ağırlığını koyan İlgimspor, ilk sette olduğu gibi yine rakibini 15 sayı farkla 25-10 alarak seride durumu 2-0’a getirdi.

Mücadelenin son setinde de rakibine büyük bir üstünlük kuran İlgimspor, 25-12 kazanarak maçı da 3-0 aldı.

Karşılaşmanın ardından mücadelenin oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda madalya ve kupa töreni düzenlendi. Ligdeki 8.galibiyetinin alarak yenilgisiz şampiyon olan İlgimspor'a madalyalarını ve kupasını Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen verdi. İlgimsporlu oyuncular kupayla bol bol resim çekinerek o anı ölümsüzleştirdiler.

İlgimspor, bu sonuçla birlikte ilimizi Gruplarda temsil etme hakkı elde etti. Kırşehir temsilcisine grup maçlarında başarılar dileriz.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)